مدیرکل نذورات آستان قدس رضوی از راه‌اندازی دفاتر نذورات در همه دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار زیارت نیوز،علیرضا اسماعیل‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: برای نخستین بار آستان قدس رضوی دفاتر نذوراتی در همه استان‌های کشور ایجاد می‌کند و عموم هم‌وطنان در سراسر کشور می‌توانند برای […]

مدیرکل نذورات آستان قدس رضوی از راه‌اندازی دفاتر نذورات در همه دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز،علیرضا اسماعیل‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: برای نخستین بار آستان قدس رضوی دفاتر نذوراتی در همه استان‌های کشور ایجاد می‌کند و عموم هم‌وطنان در سراسر کشور می‌توانند برای پرداخت نذورات خود به این دفاتر مراجعه کرده و در قبال پرداخت نذورات رسید آن را تحویل بگیرند.

وی بابیان اینکه در این دفاتر بر اساس نیت ناذران رسید صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: با تأکید تولیت آستان قدس رضوی نذورات حتماً در همان‌جایی که ناذران مشخص کرده‌اند هزینه می‌شود، همچنین نذوراتی که برای صدقه، انفاق، کمک به نیازمندان، اشتغال‌زایی، عقیقه است و امکان هزینه در همان شهرستان را دارد، برای محرومان و نیازمندان همان منطقه هزینه می‌شود.

مدیرکل نذورات آستان قدس رضوی با اشاره به روش‌های مختلف برای پرداخت نذورات،ابرازکرد: کد دستوری *۸# که با تلفن همراه قابل شماره‌گیری است، راحت‌ترین روش برای پرداخت نذورات برای همه افراد در سراسر کشور بوده و خیران می‌توانند با استفاده از آن نذورات خود را در کم‌ترین زمان با استفاده از کارت‌های بانکی که رمز دوم دارد، پرداخت کنند.

وی سامانه وقف و نذر رضوی را نیز از جدیدترین راه‌هایی ذکر کرد که همه افراد می‌توانند با ورود به آن نذر خود را ادا و آستان قدس رضوی را در امر یاری‌رساندن به نیازمندان حقیقی همراهی کنند.

اسماعیل‌زاده در ادامه تصریح کرد: در سامانه وقف و نذر رضوی سرفصل‌های مختلفی برای ادای نذر مانند نذر امام رضا(ع)، قرآن، فرش، توسعه حرم، زائرشهر رضوی، مهمانسرای حضرت، قربانی، عقیقه، کمک به ایتام، صدقه و انفاق و نذر فرهنگی مشخص‌شده است.

وی مراجعه حضوری به ۲۰ دفتر نذورات نقدی و غیر نقدی که در اماکن متبرکه رضوی و حریم حرم حضرت رضا(ع) قرار داده‌شده است را از دیگر روش‌های پرداخت نذورات برشمرد و افزود: از گذشته تاکنون زائرانی که به حرم مشرف می‌شدند، نذورات خود را در داخل ضریح مطهر، پنجره‌های فولاد و صندوق‌های نذورات در بیرون از کفشداری‌های حرم می‌انداختند.

این مقام مسئول در خصوص پرداخت نذورات عنوان کرد: اکنون به‌منظور دسترسی راحت زائران، ۱۹ دفتر در صحن‌ها، رواق‌ها و ورودی‌های حرم مطهر وجود دارد که از این تعداد ۱۱ دفتر به‌صورت شبانه‌روزی و بقیه از ساعت ۷ تا ۲۱ آماده دریافت نذورات نقدی و غیرنقدی زائران هستند.