شهردار مشهد گفت: برای کنترل ترافیک اطراف حرم رضوی راه حل های پیاده محور و پاک مورد پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز ، محمدرضا کلایی در خصوص توسعه سوغات زیارت در مشهد اظهارکرد: ما خودمان را متولی اقتصاد شهر مشهد می‌دانیم و یکی از زیر پروژه‌ها کسب و کارهای مبتنی بر سوغات است.

وی با اشاره به موضوع اخذ عوارض در پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: علاقه‌مندی ما این است که فضای پیرامون حرم آرام، امن، برای کم توانان مناسب و حمل و نقل عمومی خوبی داشته باشد، این وضعیت در حال حاضر خوب نیست اما نکته این است که همه اینها توسط نهادهای نظیر شورای همتا، راهنمایی رانندگی، مدیریت شهری و آستان قدس رضوی تصمیم گیری می‌شود و واقعیت این است ارتباط میان اینها برقرار نبوده است.

شهردار مشهد گفت: باید افق کوتاه مدت را از بلند مدت جدا کرد و راه حل های پیاده محور و پاک در اولویت باشد، محدود سازی صورت گیرد اما این محدود سازی صرفاً با اخذ عوارض نباشد.

کلایی خاطر نشان کرد: اما مهم‌ترین نکته این است که محدوده پیرامون حرم را به تعدادی پارکینگ بزرگ مجهز کنیم و آنجا را مبدا قرار دهیم به همین جهت عملیات عمرانی پارکینگی در میدان شهدا چند روز دیگر آغاز خواهد شد و پارکینگ وحدت در انتهای خیابان شهید نواب صفوی و چند نقطه دیگر پارکینگ احداث شود.

انتهای پیام//ب