قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: رعایت غبطه وقف و موازین شرعی جزو اولویت‌های آستان قدس رضوی است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان موقوفات آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های خطیر آستان قدس رضوی در دوره جدید استیفای حقوق و تثبیت مالکیت اراضی و املاک موقوفه حضرت رضا(ع) است، اظهار داشت: رعایت غبطه وقف و موازین شرعی در برنامه ریزی برای اراضی موقوفه از مهمترین رسالت‌های آستان قدس رضوی است و ماموریتی ذاتی، سنگین و موثر به شمار می‌آید.

وی در ادامه افزود: در سال‌های پس از شهادت امام رضا(ع) واقفان نیک اندیش اموال و دارایی‌های خود را وقف این آستان مقدس کرده‌اند که نگهداری و مراقبت از این موقوفات و ایجاد منابع پایدار از مهمترین اولویت‌های ما حسب تاکید تولیت آستان قدس رضوی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در تهران بیان کرد: افزایش بهره وری از موقوفات با استفاده از امکانات بالقوه و بالفعل و اخذ مطالبات معوقه از اشخاص حقیقی و حقوقی و اجرای دقیقی نیات واقفان از موارد مورد انتظار از این مجموعه است.

در این مراسم از زحمات و تلاش‌های سید صولت مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در استان تهران تقدیر و سعید جعفری به عنوان به مدیرعامل جدید این مجموعه معرفی شد.

سعید جعفری با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه علم و صنعت، دارای ۲۵ سال سابقه مدیریت در دستگاه های دولتی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) است. وی پیش از این مدیرعامل بنیاد برکت بوده است.