همزمان با روز سیزدهم رجب المرجب و سالروز میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) بارگاه منور رضوی غرق در شادی و نور بود. به گزارش زیارت نیوز، حرم مطهر رضوی در روز میلاد حضرت علی(ع) مملو از زائران و مجاورانی بود که با دل‌هایی مالامال از حب علی‌بن ابی‌طالب(ع) برای عرض تبریک و شادباش این میلاد […]

همزمان با روز سیزدهم رجب المرجب و سالروز میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) بارگاه منور رضوی غرق در شادی و نور بود.

به گزارش زیارت نیوز، حرم مطهر رضوی در روز میلاد حضرت علی(ع) مملو از زائران و مجاورانی بود که با دل‌هایی مالامال از حب علی‌بن ابی‌طالب(ع) برای عرض تبریک و شادباش این میلاد فرخنده و مسعود به محضر ولی نعمتشان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به این بارگاه مقدس و نورانی مشرف شدند.

ویژه برنامه جشن روز میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) در حرم مطهر رضوی از ساعاتی قبل از نماز ظهر و عصر با تلاوت آیاتی از کلام‌الله نور در رواق بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد.

این مراسم باشکوه و معنوی با مدیحه سرایی و مولودی خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) عباس شاه‌زیدی، احمد اهور و فیاض حسن‌لو ادامه پیدا کرد.

احمد واعظی و مسعود یوسف پور از دیگر ذاکران و مدیحه سرایانی بودند که در این مراسم به شعرخوانی و نغمه سرایی به مناسبت این میلاد فرخنده و مسعود پرداختند.

در این مراسم همچنین حجج‌اسلام قرائتی و ناصری به ایراد سخنرانی و تبیین شخصیت والای امیرالمومنین(ع) برای زائران و مجاوران بارگاه قدسی رضوی پرداختند.

گفتنی است؛ قرائت زیارت پرفیض رجبیه و ذکر توسل به اهل بیت(ع) از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی و نورانی در روز میلاد امیرالمومنین(ع) در حرم مطهر رضوی بود.