مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: مشتاقان سفر به عتبات در تابستان امسال از 24 تیر با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت و یا دفاتر مجاز برای ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین صحبت الله رحمانی افزود: دوره دوم سفرهای تابستانی عتبات مربوط به قبل از عرفه است و ۱۳ مرداد پایان می یابد.

 

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: ثبت نام عتبات برای ایام خاصی همچون عرفه ، عید قربان و غدیر با توجه به تغییرات احتمالی قیمت سفر هنوز آغاز نشده است و زمان آن به زودی  اعلام می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین رحمانی افزود: از ۱۳ مرداد مناسبت هایی همچون عرفه، اعیاد قربان و غدیر را در تقویم داریم  و به دلیل استقبال بسیار زیاد زائران برای حضور در عتبات عالیات ممکن است قیمت ها تغییر پیدا کند اما سعی داریم که با هماهنگی بانک مرکزی هزینه این سفر معنوی را در همین رده قیمتی کنونی باقی نگه داریم .

 

وی با اشاره به وجود هتل های خوب و مناسب در سفرهای عتبات، گفت: هزینه های سفر را با  ارز ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان برآورد کرده ایم و امیدواریم این رقم در ایام مناسبتی افزایش پیدا نکند .

 

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: ما علاوه بر اینکه به دنبال حفط این بسته سفری ارزان قیمت هستیم با ارگان ها و سازمان های مختلف نیز وارد مذاکره شده ایم تا باز هم هزینه ها را کاهش دهیم ، همچنین تلاش داریم تا دفاتر حج و زیارت استان ها را در این زمینه فعال کنیم تا خود آنها با سازمان های مرتبط در استان قرار داد ببندند و زائران را جذب کنند تا هزینه ها باز هم کمتر شود.

 

حجت الاسلام  رحمانی گفت: این کاروان ها بارها باعث مشکلاتی برای زائران شده اند و بدلیل اینکه خارج از سامانه حج و زیارت عمل می کنند به امنیت و بیمه زائران توجهی ندارند و زمانیکه حادثه یا مشکلی ایجاد می شود زائر را به حال خود رها می کنند، ما خانواده هایی را داریم که از سال ۸۲ بدلیل سفر به عراق با کاروان های آزادبر همچنان با مشکلاتی دست به گریبانند.

 

انتهای پیام// ب