رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه از ساخت نیم ضریح مقام حضرت زینب(س) باکمک بانوان خیر حرم ساز کرمانشاه خبر داد. به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، بهمن صحرایی شامگاه ۱۳ شهریورماه در همایشی با عنوان بانوان خیر حرم ساز استان کرمانشاه که در مسجد معتضدی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: رژیم بعث عراق هیچ‌گونه […]

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه از ساخت نیم ضریح مقام حضرت زینب(س) باکمک بانوان خیر حرم ساز کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، بهمن صحرایی شامگاه ۱۳ شهریورماه در همایشی با عنوان بانوان خیر حرم ساز استان کرمانشاه که در مسجد معتضدی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: رژیم بعث عراق هیچ‌گونه توجهی به حرم امامان معصوم و اماکن مقدسه در عراق نداشته که با سرنگونی این رژیم و افزایش سفرهای زیارتی به این کشور بازسازی عتبات عالیات و ایجاد شرایط رفاهی زائران ضرورت یافت.

وی در ادامه عنوان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات یک‌نهاد مردمی بوده و فعالیت خود را پس از سقوط رژیم بعث عراق در حدود ۱۴ سال پیش در ایران آغاز کرده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه با اشاره به سطح بالای مشارکت‌های مردمی در بازسازی‌های انجام‌شده، تأکید کرد: تمام هزینه‌های صرف شده برای بازسازی اماکن متبرکه عراق از طریق مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی تأمین‌شده و با توجه به فتوای مقام معظم رهبری و مراجع عالی‌قدر هیچ بودجه دولتی برای این امور اختصاص داده نشده است.

وی بابیان اینکه صحن بزرگ حضرت زهرا(س)در نجف اشرف با کمک‌ها و نذورات مردم ایران در حال ساخت است، ابراز کرد: این صحن از بزرگ‌ترین صحن‌های حرم اماکن متبرکه در کشور عراق بوده و همچنین ساخت درب سرداب امامین عسگرین(ع) در سال گذاشته از طریق این ستاد به انجام رسیده است.

صحرایی در ادامه خاطرنشان کرد: ساخت نیم ضریح مقام حضرت زینب(س) نیز به ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه واگذارشده که هشتاد درصد آن از محل کمک‌های بانوان خیر این استان به انجام رسیده و ۲۰درصد باقی‌مانده از همین طریق تا هفته‌های آتی به  پایان می‌رسد.

وی در خصوص مبلغ جمع‌آوری‌شده توسط خیرین و مردم اظهارکرد: در سال ۹۶ کمک‌ها و نذورات دریافت شده به حدود یک میلیارد تومان رسید و در سال جاری نیز تا مردادماه پانصد میلیون تومان جمع‌آوری‌شده است.

گفتنی است، عموم مردم می‌توانند در دو روز آینده با حضور در کارگاه ساخت ضریح در مسجد معتضدی شاهد فعالیت هنرمندان ایرانی و روند ساخت ضریح قرار گیرند.