استاندار خراسان رضوی گفت: در صورت آمادگی شرکت های کره ای برای مشارکت در اجرای پروژه های عمرانی یا سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری؛ می توانیم بسترهای لازم را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، علیرضا رزم حسینی در دیدار یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی که در محل دفتر استاندار برگزار شد،  با ابراز امیدواری نسبت به تقویت روابط اقتصادی بین خراسان رضوی و استان های کره جنوبی افزود: خراسان رضوی یک قطب گردشگری و زیارتی است به طوریکه سالانه از ۳۰ میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می کند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در پیک پروازی روزانه ۲۵۰ پرواز خارجی از طریق  فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد انجام می گیرد لذا فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری وجود دارد.

رزم حسینی گفت: در صورت آمادگی شرکت های کره ای برای مشارکت در ساخت پروژه های عمرانی یا سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، می توانیم بسترهای لازم را فراهم کنیم.

در ادامه سفیر کره جنوبی هم در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از سفر به مشهد و بازدید از چند منطقه گردشگری مانند آرامگاه ابوالقاسم فردوسی افزود: ظرفیت های استان خراسان رضوی می‌تواند زمینه ساز تقویت بیش از پیش روابط میان دو کشور ایران و کره جنوبی باشد. ا

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها وجود دارد که این موضوع را با دولت مرکزی کره جنوبی در میان خواهم گذاشت تا زمینه تحقق آن فراهم شود.

انتهای پیام//