وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه‌های اجتماعی، بزرگ‌ترین ظرفیت برای معرفی توانمندی‌های مناطق گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، محمدجواد آذری جهرمی  در جلسه شورای اداری گناباد، با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های بی نظیری است، گفت: کاریز جهانی قصبه گناباد یک اثر بسیار بزرگی بوده که مردم در ۲۵۰۰ سال قبل با امکانات آن زمان حفر کرده که هنوز هم زنده است.
وی اضافه کرد: با هدف معرفی این شاهکار بزرگ، تمبر ملی قنات جهانی قصبه طراحی و چاپ خواهد شد تا در گنجینه تمبر کشور نگهداری شود و بتواند به عنوان یک سفیر فرهنگی در افزایش حضور گردشگران در این شهرستان اثرگذار باشد.
آذری جهرمی ادامه داد: مشکل آنتن‌دهی جاده گناباد به مشهد تا پایان مهر ماه حل خواهد شد و سایت‌هایی که این مسیر را پوشش می‌دهند به نسل‌های سوم و چهارم ارتقا خواهند یافت.
وی وجود ۱۲ هزار دانشجو در گناباد را ظرفیتی بزرگ برای تحول دیجیتال ذکر کرد و افزود: بررسی می‌شود تا شعبه‌ای از پارک اقتصادی دیجیتال را با کمک دانشگاه‌ها در این شهرستان تأسیس کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین بیان کرد: این پارک برای آینده اقتصاد دیجیتال بسیار تاثیر گذار است بنابراین ما باید در حوزه فرهنگ سازی در حوزه ای‌تی اقدامات جدی را انجام دهیم.
بازدید از آرامگاه علامه بهلول گنابادی و شهدای گمنام و همچنین قنات جهانی قصبه و مرکز رشد فناوری گناباد از جمله برنامه‌های سفر آذری جهرمی به شهرستان گناباد بود.

انتهای پیام//ب