استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛ استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی می‌تواند تا ۵ میلیارد دلار به کشورهای همسایه صادرات داشته باشد.

علیرضا رزم‌حسینی در هفتاد و دومین  جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: در چند هفته گذشته شاهد برگزاری کارگروه ملی زیارت با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور در مشهد مقدس بودیم که اتفاق مثبتی تلقی می‌شود. 

وی درباره آخرین وضعیت شرکت پدیده افزود: مجمع عمومی شرکت پدیده در چند روز اخیر برگزار شد و خوشحالم که یک شرکت بحران زده با حمایت دولت و دستگاه قضا در مسیر اصلاحات قانونی قرار گرفته است. 

استاندار خراسان رضوی افزود: آقای نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور هم اعلام کرد که در اولین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی موارد مورد نظر استان در خصوص شرکت پدیده بررسی خواهد شد.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: با توجه به قابلیت کشورهای همسایه از جمله افغانستان، تاجیکستان و ترکمستان و نیازهای این کشورها، خراسان رضوی می‌تواند تا ۵ میلیارد دلار به این مناطق صادرات داشته باشد، لذا فرصت بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی در این زمینه مطرح است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران هم در این جلسه گفت: با ارزیابی وزارت کشور شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی علاوه بر  کسب رتبه اول کشور، از نظر کسب امتیازهای مربوطه، فوق‌العاده عمل کرده است. 

غلامحسین شافعی از دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی خواست تا در خصوص میزان حضور و اثرگذاری اعضای شورا ارزیابی لازم صورت بگیرد.

انتهای پیام//ب