مدیرکل حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: تاکنون برای ۱۰۴ هزار نفر از زائران اربعینی خراسان رضوی روادید صادرشده است. به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، جواد شاد بابیان این خبر اظهارکرد: سامانه سماح برای ساماندهی زائران اربعین در نظر گرفته‌شده که در حدود ۱۲۴ هزار نفر از ساکنان خراسان رضوی در آن ثبت‌نام کرده‌اند […]

مدیرکل حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: تاکنون برای ۱۰۴ هزار نفر از زائران اربعینی خراسان رضوی روادید صادرشده است.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، جواد شاد بابیان این خبر اظهارکرد: سامانه سماح برای ساماندهی زائران اربعین در نظر گرفته‌شده که در حدود ۱۲۴ هزار نفر از ساکنان خراسان رضوی در آن ثبت‌نام کرده‌اند و تاکنون برای ۱۰۴ هزار نفر از آنان روادید صادرشده است.

وی بابیان اینکه تعداد زائران اربعین در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش قابل‌توجهی در استان خراسان رضوی داشته است خاطرنشان کرد: در سال گذشته مجموع تعداد روادید ورود به عراق در خراسان رضوی برای ایام اربعین حسینی ۸۲ هزار نفر بوده است.

مدیرکل حج و زیارت استان خراسان رضوی با اشاره به سودجویی برخی از افراد از علایق مذهبی مردم تأکید کرد: امسال نیز مانند سال گذشته تعدادی از افراد به‌صورت غیرمجاز اقدام به صدور روادید برای سفر به عراق کرده‌اند که طبق قانون مجاز نیست.

وی از زائران اربعین خواست تا هرگونه تخلف را به نهادهای مرتبط گزارش دهند تا برخورد قاطع با متخلفان صورت گیرد.