مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت:برای  ۱۴۸ هزار و۲۱ نفر ازمتقاضیان سفر اربعین حسینی ازخراسان رضوی وشمالی روادید صادرشده است.   به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، مهدی فروزان با اعلام این آمار اظهار کرد: تاکنون متقاضیانی که از استان برای سفر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند  ۱۴۴ هزار و ۹۶۴ در قالب […]

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت:برای  ۱۴۸ هزار و۲۱ نفر ازمتقاضیان سفر اربعین حسینی ازخراسان رضوی وشمالی روادید صادرشده است.

 

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، مهدی فروزان با اعلام این آمار اظهار کرد: تاکنون متقاضیانی که از استان برای سفر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند  ۱۴۴ هزار و ۹۶۴ در قالب ۶۴ هزار و ۶۷۳ نفر بوده‌اند.

وی در ادامه عنوان کرد: ۹ هزار و ۶۸۹ زائر افغانستانی اربعین حسینی تاکنون از مرزهای خراسان رضوی به استان  آمده‌اند که فقط طی امروز بالغ‌بر دو هزار و ۴۳۱ نفر از مرز خراسان رضوی با افغانستان در قالب ۳۹ کاروان وارد استان شده‌اند.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد : این زائران پس از ورود به استان به مشهد آمده و ازآنجا عازم مرز عراق و پیاده‌روی اربعین حسینی می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زائران افغانستانی و پاکستانی  از مرز میرجاوه و دوغارون وارد کشور می‌شوند و به جمع زائران  اربعین  می‌پیوندند، خاطرنشان کرد: زائران غیرایرانی پس از زیارت اربعین  در دهه آخرصفر به زیارت  امام رضا(ع)  مشرف می‌شوند بطوریکه سال گذشته بیش از ۶۲ هزار نفر از آن‌ها ۱۰ تا ۲۰  روز پس از پایان ماه صفر هم در مشهد حضور داشتند.