دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: طرح "هر روستا، یک معین" از محورهای نهاد اقتصاد مقاومتی است و در این راستا برای هزار و ۱۰۰ روستای استان طرح کسب و کار تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: طرح “هر روستا، یک معین” از محورهای نهاد اقتصاد مقاومتی است و در این راستا برای هزار و ۱۰۰ روستای استان طرح کسب و کار تعریف شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی اکبر لبافی سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی سبزوار با حضور معین‌های اقتصادی این شهرستان اظهار داشت: از مزایای طرح کسب و کار روستاها تدوین ظرفیت، پتانسیل ها و مشاغل مزیت دار این مناطق است که در طرح مثلث توسعه اقتصادی مورد توجه معین‌ها قرار می گیرد.
وی افزود: در طرح مثلث توسعه اقتصادی برای ۳۰ درصد روستاهای خراسان رضوی کارت اهداف صادر شده که در آن شاخص های وضع موجود مشخص و رسیدن به وضع مطلوب، سهم شاغلان و سرانه های درآمدی نیز پیش بینی شده است.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: در توسعه اقتصادی تاکید بر مشارکت مردم است و طرح هر روستا یک معین اقتصادی محور و الگوی مناسبی برای توسعه و رونق اقتصادی خراسان رضوی است.
لبافی تصریح کرد: در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی تاکنون ۱۰۰ معین اقتصادی مشخص شده و هر معینی مدل‌های مختلفی از توسعه را ارائه داده است.

انتهای پیام//ب