امسال باتوجه به افزایش شمار متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین از استان خراسان رضوی، ناوگان حمل و نقل عمومی و دستگاه های ذیربط استان تمام امکانات خود را در جهت خدمت رسانی به مشتاقان زیارت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به کار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس برآوردها در مجموع ۱۰۰ هزار نفر از اتباع کشورهای همسایه و ۳۰۰ هزار نفر از این استان برای حضور در مراسم اربعین عازم عراق می شوند.

محمد صادق براتی افزود: امسال با توجه به لغو روادید سفر به عراق با افزایش شمار زائران اربعین مواجه هستیم و تاکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر از خراسان رضوی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار نفر از اتباع کشورهای خارجی مقیم این استان نیز به همراه اتباع ایرانی عازم کربلا می شوند اظهار داشت: علاوه بر ۵۰ هزار نفر از اتباع افغانستان که طی ایام اربعین از مرز دوغارون وارد استان خواهند شد، ۵۰ هزار نفر از اتباع کشور پاکستان نیز پس از سفر به مشهد عازم عتبات عالیات می شوند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در مجموع ۹۰ درصد مجموع زائران اربعین استان با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی هوایی، ریلی و جاده ای عازم عراق می شوند و برآورد می شود ۱۰ درصد نیز با خودروهای شخصی به مرزهای اعلام شده در کشور عراق سفر کنند. 

به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد سالانه بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به این شهر رفت و آمد می کنند و در حال حاضر قطار به عنوان وسیله ای ایمن و ارزان برای مسافران اربعین در مسیر خراسان رضوی شناخته می شود.

انتهای پیام//ب