معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس گفت: کاروانسرای بست فاریاب در جاده لار ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به مجموعه گردشگری و خدماتی را دارد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، رضایی با اشاره به کاروانسرای بست فاریاب واقع در ۱۰ کیلومتری جاده لار- بندرعباس، افزود: با توجه به اینکه این کاروانسرا دارای موقعیت خوب تاریخی و گردشگری است اداره کل اوقاف فارس آمادگی واگذاری این کاروانسرا به بخش خصوصی به منظور احیا، بازسازی و تبدیل آن به یک مکان گردشگری، خدماتی و رفاهی دارد.

 

وی گفت: این کاروانسرا از آثار با ارزش تاریخی است که متأسفانه سال‌های سال رها شده و در عین حال می‌توان با کمترین هزینه به دلیل موقعیت بسیار خوبی که دارد و در جاده لار به هرمزگان قرار گرفته احیا شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس ادامه داد: این کاروانسرا مستعد تبدیل شدن به مجموعه خدماتی رفاهی است. از سرمایه گذاران و خیرین حوزه لارستان دعوت به عمل می‌آید با هدف ایجاد اشتغال و حفظ و نگهداری این بنای با ارزش تاریخی با اداره کل اوقاف فارس همکاری کنند.

 

رضایی تصریح کرد: به طور کلی سیاست اوقاف فارس بر این است که بناهای ارزشمند تاریخی و میراثی نظیر کاروانسرای بست فاریاب لار و صد البته دیگر کاروانسراهای موجود در استان فارس را که دارای موقعیت گردشگری خوبی هستند در قالب اجاره‌های دراز مدت ( قرار دادهای BOT) در اختیار متقاضیانی که شرایط لازم را دارا هستند قرار دهد.

 

معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس بیان کرد: لازم به یادآوری است در تمامی موارد با توجه به تاریخی و میراثی بودن کاروانسراها تهیه طرح و نقشه و اجرای آن با همکاری کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی فارس صورت می‌پذیرد.

 

رضایی افزود: پیش بینی می‌شود با مرمت و احیا کاروانسرای بست فاریاب و تبدیل آن به مجموعه خدماتی رفاهی علاوه بر خدمت به میراث فرهنگی و کهن کشور به تعداد ۱۵ نفر نیز از این طریق اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

 

انتهای پیام// ب