معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: عملیات رفت و روب معابر شهر نجف از عصرجمعه 19 مهر به صورت آزمایشی و از شنبه 20 مهر به صورت رسمی آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، مهدی یعقوبی عصر امروز در مراسم بدرقه ۶۰۰ تن از پاکبانان کاروان خدام الحسین(ع) شهرداری مشهد که در میدان راه آهن برگزار شد، گفت: اگر مشهد از نظر پاکیزگی و فضای سبز الگو و پیشرو است نتیجه زحمات شما عزیزان است که خدمت به مجاور و زائر حضرت رضا(ع) را افتخار می‌دانید.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: معتقدیم که با همین ذهنیت در شهر نجف نیز با انگیزه و اشتیاق خدمات‌رسانی خوبی را به زائران اربعین ارائه می‌کنید.

وی با بیان اینکه با توجه به تجارب سال گذشته، امسال پشتیبانی بهتری انجام می‌شود، اظهار کرد: ماشین آلات مکانیزه جمع‌آوری زباله و تجهیزات مورد نیاز به‌همراه دو دستگاه خودرو آتش‌نشانی و ۸ نفر از آتش‌نشانان فداکار عازم نجف شده‌اند.

یعقوبی تصریح کرد: امسال با دستور شهردار مشهد اعزام به نجف به جای اتوبوس با قطار انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: پاکبانان پس از ورود به نجف پنجشنبه به زیارت دوره اعزام و جمعه به نجف بازمی‌گردند، عصر جمعه کار رفت و روب و استقرار خودروها به‌صورت آزمایشی آغاز و رفت و روب معابر اصلی منتهی به حرم امیر المومنین علی(ع) و مسیر منتهی به کربلا نیز از روز شنبه ۲۰ مهر ماه به‌صورت رسمی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در مدت زمان حضور ۶۰۰ پاکبان شهرداری مشهد در نجف تمامی ادارت خدمات شهری شهرداری در آماده باش هستند تا خللی در خدمات‌رسانی در شهر مشهد ایجاد نشود.

یعقوبی افزود: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده پاکبانان خدام الحسین(ع) شهرداری مشهد روز ۲۹ مهرماه وارد مشهد می‌شوند تا برای خدمات‌رسانی در دهه آخر صفر در مشهد حضور داشته باشند.

انتهای پیام//ب