استاندار خراسان رضوی گفت: به دلیل همجواری استان خراسان رضوی با افغانستان، فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به بازارهای هدف در این کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، علیرضا رزم حسینی در نشست مشترک با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان اقتصادی که در تهران برگزار شد، افزود: وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه میلیون ها زائر داخلی و خارجی در کلانشهر مشهد یکی از مهمترین ظرفیت های خراسان رضوی به شمار می رود.

 

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: به دلیل همجواری استان خراسان رضوی با افغانستان، فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به بازارهای هدف در این کشور وجود دارد و برای بهره گیری از این ظرفیت، برنامه ریزی های لازم انجام شده است که امیدواریم با کمک سرمایه گذاران و تمامی ارکان حاکمیت تحقق یابد.

رزم حسینی با تاکید بر لزوم تکریم کارآفرینان و سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی ادامه داد: تصوری که برخی افراد از سرمایه گذاران دارند، به هیچ عنوان قابل قبول نیست و باید به این باور برسیم کسانی که در مسیر ایجاد اشتغال و کارآفرینی گام می بردارند، غارتگر نیستند بلکه مجاهد اقتصادی و از عابدین هستند.

 

وی تصریح کرد: می دانیم که در مسیر فعالیت مجاهدان اقتصادی مین های متعددی مانند قوانین مزاحم و تحریم ها وجود دارد اما همه ما وظیفه داریم که در مسیر توسعه و پیشرفت و رفع مشکلات اقتصادی گام برداریم.

 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای جلب رضایت سرمایه گذاران فرش قرمز پهن خواهیم کرد، افزود: اعتقاد داریم که کشور را باید با همکاری شرکت های توسعه گرا ساخت نه با اعتبارات و بودجه های دولتی. شرکت های نامدار و توانمند می توانند با جمع آوری سرمایه های اندک مردم، زمینه شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم کنند.

 

رزم حسینی گفت: می توان شهرک های صنعتی مشترک با افغانستان در خراسان رضوی را راه اندازی کرد و افغانستانی ها در این زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.

 

انتهای پیام//