قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: کار فرهنگی باید جلوه بیرونی داشته باشد و منجر به تغییر باورها و رفتارها به سمت ارزش‌های الهی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، به نقل از آستان نیوز سیدرضا فاطمی امین در دیدار با مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، افزود: مأموریت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است و سازمان فرهنگی از زمان تشکیل تا به امروز با انسجامی که میان مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی ایجاد کرده توانسته بسیار تأثیرگذار باشد.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بررسی تحولات اقتصادی در جامعه قابل سنجش و بررسی است اما در حوزه فرهنگ شاخص‌ها و اطلاعات آشکار نبوده و قابل سنجش نیستند که این موضوع یکی از مشکلات و سختی‌های کار فرهنگی است.

 

فاطمی امین تصریح کرد: ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ‌اي از ارزش‌ﻫﺎ، ﺑﺎورﻫﺎ و رفتارها است و رفتار ۳ مؤلفه اصلی دارد که عبارت است از انگیزه‌ها و خواستن‌ها، زیرساخت‌ها و توانایی‌ها و در نهایت دانش و علم  در حوزه کار فرهنگی باید باورها و نیت‌ها را به سمت ارزش‌های الهی اصلاح کرد.

 

وی با بیان اینکه اگرچه نیت‌ برای تعالی انسان‌ اصل است اما چون رفتارها، فرصت‌ها و چالش ها را پیش می‌آورد نیت و رفتار در حوزه فرهنگ و کمال انسانی به یک اندازه حائزه اهمیت است.

 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: باید پس از اجرای طرح‌های فرهنگی در یک منطقه یا جامعه خاص، تغییرات رفتار افراد به سمت رفتارهای صحیح مبتنی بر باورهای دینی در آن جامعه مورد بررسی قرار بگیرد.

 

فاطمی امین با اشاره به گستره‌ حوزه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی از مدارس گرفته تا حوزه کتاب و نشر، گفت: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی می‌تواند طرح‌های فرهنگی ملی را بصورت پایلوت اجرا کند.

 

انتهای پیام//