مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: مراسم روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی با حضور میهمانان داخلی و خارجی در جوار آرامگاه حکیم توس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، ابوالفضل مکرمی فر دراین مراسم با بیان این که امروز با اهتمام ملی برای یک موضوع ملی گرد هم آمدیم، افزود: به تعهد خود در خصوص احیای منطقه تاریخی توس پایبند هستیم و بدون وقفه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: با تفاهمی که در این راستا با شهرداری انجام شد استمرار این فعالیت را تا دروازه کشف رود خواهیم داشت و همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان اجرای برج باروی توس به طول ۷ هزار متر را آغاز کرده و با حمایت های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به سرانجام خواهد رساند.

 

شهردار مشهد با اشاره به بهره برداری از قطعه اول پازل ساماندهی جلوخان فردوسی در این مراسم گفت: امید است در ادامه بتوانیم ظرفیت‌هایی که در توس است و آن چیزی که در ذهن ایرانیان نقش بسته، را پاس بداریم و اقدامی عملی انجام دهیم.

 

محمدرضا کلایی گفت: حمایت‌های شورای شهر در کنار تلاش‌های مدیریت شهری و همکاری خوب میراث فرهنگی باعث شد که یکی از درخشان‌ترین اقدامات را برای ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی رقم بزنیم.

 

شهردار مشهد بیان کرد: امیدواریم همشهریان از این فضای خوب لذت ببرند و ما بتوانیم با توسعه این حوزه‌ها حق ادب فارسی را به‌جای آوریم.

 

گفتنی است، مراسم روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فراسی با حضور میهمانان داخلی و خارجی و قرائت پیام معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میاث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جوار آرامگاه حکیم توس برگزار شد.

 

انتهای پیام//