مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشهد قطب قرآنی کشور مشهد است و همواره ظرفیت های بسیاری در تمام حوزه ها از جمله مباحث دینی و مذهبی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، محمد مهدی احمدی  در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد با اشاره به اینکه مشهد همواره ظرفیت های بسیار در تمام حوزه ها از جمله مباحث دینی و مذهبی داشته است، ادامه داد: شناسایی مجموعه این ظرفیت ها به روش منطقی و اصولی بستر مناسبی برای شکل گیری یک نمایشگاه قرآن در حد و اندازه بین المللی ایجاد کرده است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال شاهد استقبال مردم و اقشار مختلف از نمایشگاه قرآن در تهران و مشهد هستیم که این مهم نتیجه مشارکت حداکثری ادارات، نهادها و موسسات قرآنی است افزود: حضور قاریان بین المللی و گردشگران خارجی نقش موثر در انعکاس و تاثیرگذاری این نمایشگاه در حوزه بین الملل دارد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز با بیان اینکه ویژگی این دوره از نمایشگاه قرآن مشهد برگزاری آن در سطح بین المللی است، گفت: چشم انداز ما در سال جاری توجه به جوانان در سبک زندگی اسلامی است و در چهاردهمین نمایشگاه قرآن سعی کردیم جلوه های فرهنگی سبک زندگی اسلامی را محقق کنیم.

 

جعفر مروارید افزود: قرآن رمز وحدت بخش جهان اسلام است و در مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام چتر قرآن بر سر ملیت های گوناگون قرار دارد  و همدلی شعار این دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن در مشهد است که زیر سایه قرآن و با برکت و معنویت قرآن اتفاق می افتد.

 

وی گفت: برگزاری جلسات تفسیر قرآن، نشست های نخبگان، بخش های هنری، غرفه حجاب و عفاف، موسسات قرآنی، کودک و نوجوان، قرآن پژوهشی از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

 

انتهای پیام//