مدیرکل عتبات سازمان حج گفت: لغو یا کاهش قیمت روادید در دستورکار وزارت خارجه قرار دارد و امیدواریم مذاکرات در این خصوص به نتیجه رسد

به گزارش زیارت نیوز، مرتضی آقایی درخصوص ثبت نام برای اعزام عتبات عالیات ، اظهار کرد: ثبت نام برای عزارم در بهن ماه سال جاری از ۸ دی ماه سال جاری آغاز شده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام به یکی از دفاتر مجاز حج و زیارت در شهر ها و روستاها مراجعه کنند.

وی افزود: اعزام در این دوره در قالب هزار و ۵۰۰ کاروان انجام می شود و در صورت نیاز این ظرفیت افزایش پیدا می کند.

مدیرکل عتبات سازمان حج در خصوص هزینه اعزام این دوره از زیارت عتبات عنوان کرد: در هفته های اخیر شاهد کاهش قیمت دلار در بازار بوده ایم اما باتوجه با ثابت بودن قیمت ارز ثانویه یا نیمایی، هزینه اعزام به عتبات بهمن ماه نسبت به ماه پیش کاهشی نداشته و همچنان ثابت است.

وی درخصوص تلاش ها برای لغو یا کاهش قیمت روادید عراق اظهار داشت: لغو یا کاهش قیمت روادید امری دو سویه بوده است اما وزارت خارجه کشورمان تاکنون مذاکرات و تلاش هایی را در این زمینه انجام داده است.

آقایی خبر داد: لغو یا کاهش قیمت روادید در دستورکار وزارت خارجه قرار دارد و امیدواریم مذاکرات در این خصوص به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه کاهش هزینه سفر به عتبات عالیات در صورت کاهش قیمت روادید یا هزینه های داخلی از جمله کاهش نرخ هتل ها انجام پذیر است، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت روادید حدود ۴۰ دلار است که با دلار ۹ هزار تومانی نزدیک به ۳۶۰ هزار تومان برای زائران تمام می شود.

مدیرکل عتبات خاطرنشان کرد: این رقم حدود یک چهارم یا یک پنجم کل هزینه سفر را شامل می شود و قیمت نسبتا بالایی دارد امیدواریم تلاش ها برای کاهش قیمت روادید موثر واقع شده و شاهد نتایج خوبی در این زمینه باشیم.

وی با توضیح درباره بازسازی هتل ها و مراکز خدماتی عراق برای زائران ایرانی نیز توضیح داد: بازسازی مراکز اسکان و خدماتی ناشی از توسعه زیر ساخت های عراق است و این امر به همکاری بیش تر دولت عراق با هتل داران وابسته است، اما متاسفانه به دلیل متعددی این کشور تمایل به بهسازی یا بازسازی مراکز از سوی دولت چندان چشم گیر نیست.

 

 

اخبار مشابه:

شروع نام‌نویسی در طرح سفر ارزان‌قیمت ابرار