استاندار خراسان رضوی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک طرح محرومیت زدایی نیست بلکه طرحی مبتنی بر مدیریت توسعه است که به محرومیت‌زدایی منتج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری زی ارت نیوز، علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه نشست هم اندیشی مدیران ۱۰۰ معین اقتصادی طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در خراسان رضوی که با حضور  مشاور وزیر کشور و رئیس بنیاد مستضعفان در مشهد برگزار شد افزود: طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی ابتدا از شهرستان قلعه گنج در استان کرمان در مهرماه سال ۱۳۹۳ با همکاری بنیاد مستضعفان آغاز شد و امروز قلعه گنج نمونه موفق این طرح در کل کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد:آغاز اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در منطقه قلعه گنج، آغاز حرکت الگوی اجرایی مدیریت توسعه در منطقه ای بسیار محروم اما صاحب گنجینه های فراوان بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: در طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی مدیریت توسعه از دولت گرفته و به بخش خصوصی واگذار شد که اقدامی بسیار شجاعانه بود اما نظارت عالی مدیر بنیاد مستضعفان در قلعه گنج بسترساز توسعه و جلب مشارکت مردم شد.
علیرضا رزم حسینی افزود: محرومیت زدایی و توسعه منطقه قلعه گنج کرمان با مجاهدت بنیاد مستضعفان و مشارکت مردم آن منطقه محقق شد.
وی ادامه داد: داستان توسعه و آبادانی منطقه محروم قلعه گنج، داستانی واقعی در امر توسعه است که توسط جوان هنرمندی در قالب فیلم ساخته و نشان داده شده است که چگونه مردم به توسعه امیدوار شدند و در این طرح مشارکت کردند.
 هم اینک ۱۰۰ معین اقتصادی در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در مناطق ۱۲ گانه استان، ۹۸ درصد از کل روستاها را پوشش می دهند.
در این راستا ۷۵۴ طرح به ارزش سرمایه گذاری ۹۲۱ هزار و ۳۹۳ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی برای ۱۵۷ هزار و ۳۶۳ نفر در قالب امضای تفاهم نامه های سرمایه گذاری در مناطق ۱۲ گانه استان مصوب شده که حدود ۲۱ درصد طرح‌ها در حوزه خدمات و گردشگری، حدود ۴۵ درصد در حوزه صنعت و حدود ۳۵ درصد در حوزه کشاورزی است.

انتهای پیام//ب