رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت شهدای هفتم تیر در حرم رضوی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام محمد سلطانی در نشست خبری در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال مراسم هفتم تیر با روز جمعه تقارن یافته، ائمه جمعه در خطبه دوم درباره افشای حقوق بشر آمریکایی، شهادت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام و انقلاب و هفته قوه قضائیه سخنرانی خواهند کرد.

 

وی افزود: عطرافشانی و گل‌آرایی مزار شهدای هفتم تیر که در حرم مطهر رضوی مدفون هستند توسط معاونت اماکن و امور زائران آستان قدس رضوی انجام می‌شود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: به‌همین منظور مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت شهدای مظلوم هفتم تیر در روز پنج‌شنبه ۶ تیر ماه سال جاری با سخنرانی حجت‌الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

 

وی گفت: برپایی نمایشگاه با هماهنگی بنیاد هابیلیان در رابطه با افشای حقوق بشر آمریکایی در برخی از فرهنگسراها و پارک‌های پرجمعیت نیز در دستور کار قرار دارد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: فضاسازی شهری توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در سطح شهر به‌ویژه در خیابان شهید بهشتی و بلوار هفتم تیر نیز انجام شده است.

 

وی افزود: ادارات و نهادهای فرهنگی در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نسبت به فعال کردن فضای مجازی و ارسال بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حقوق بشر آمریکایی و تحلیل آنها اقدام می‌کنند.

 

سلطانی گفت: همچنین اجتماع صادقیون همزمان با روز شهادت امام جعفر صادق (ع) در هشتم تیر ماه برگزار می‌شود و این مراسم در ساعت ۸:۳۰ روز شنبه با حضور گسترده مردم و از میدان شهدا به سمت حرم مطهر انجام می‌شود و آیت‌الله علم‌الهدی در پایان مراسم به سخنرانی خواهند پرداخت.

 

انتهای پیام// ب