انتشار تصویر نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی با پیراهن و پوشش غیر رسمی آن هم درصحن علنی مجلس در حالی که یک کیسه پلاستیکی حاوی خربزه قارچ زده در دست داشت و در حال گفتگو با وزیر امور خارجه بود واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.

فردین فرمند بعد از این ماجرا گفت علت وضع ظاهری غیرعادی او در مجلس داشتن رژیم غذایی بوده وتکه خربزه ها را نیز از غذاخوری مجلس برای حفظ رژیم غذاییش گرفته است. نظرات مردم و کاربران فضای مجازی به این رویداد تقریبا یکسان و یکدست بود و در اغلب موارد کسانی که اظهار نظر کرده بودند این وضع ظاهری را برای یک نماینده مجلس نامناسب دانستند اما افرادی هم بودند که پوشش او را ناشی از ساده زیستی و ارزش‌های انقلاب دانسته وظاهر شیک و رسمی دیگران را غیرمعمول و البسه گران قیمت برخی را مغایر معیارهای اسلامی عنوان کردند. اینگونه تصاویر هراز چند گاه در مجلس شورای اسلامی تبدیل به موضوعی قابل توجه می شود. نماینده ای که چند گلابی در دست داشت، نماینده‌ای که کلمات و جملات ناشایستی را بر زبان راند، نمایندگانی که با الفاظ رکیک با یکدیگر درگیر شدند،نماینده‌ای که علیرغم تذکرات هیئت‌رئیسه همچنان در حال لابی کردن با سایر نمایندگان در صحن علنی در حرکت و گردش بود و سر جای خودش نمی نشست ،نماینده ای که غیبت زیادی دارد، نماینده ای که نه طرحی داده نه اظهار نظری کرده و… نمایندگانی که به جای قانونگذاری صرفاً فعالیت سیاسی و جناحی می کنند وقس علیهذا.
اگرچه در موردی عمل غلط و زننده یکی از نمایندگان، منجر به اعمال نظارت و قضاوت هیات رئیسه بر رفتار او شده است، اما به نظر می‌رسد بهترین ناظران بر رفتار نمایندگان، کمترین نظارت را اعمال می کنند و آن ناظران با قدرت، خود مردم حوزه‌های انتخابیه هستند .بهترین قضاوت کنندگان برای اینکه پوشش و رفتار نماینده میانه در مجلس در شأن مجلس است یا خیر؟ خود مردم میانه هستند که در ماههای پایانی سال جاری، باید مجدداً به ایشان رای بدهند یا ندهند، او را برگزینند یا رقبای آتی او را.
به همین علت کلیشه “مردم و مجلس شورای اسلامی” را در سایت زیارت نیوز ایجاد کردیم تا منعکس کننده نظرات، مقالات و واکنش های مردم عزیز حوزه های انتخابیه در قبال نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی باشد .در شماره اول “مردم و مجلس شورای اسلامی” تنها به این نکته اکتفا می کنیم که اکثریت کاربران فضای مجازی، مخالف پوشش ظاهری نماینده میانه هستند، لذا نمایندگان باید توجه بیشتری به لباس خود و تناسب آن با فضای مجلس شورای اسلامی داشته باشند ،اگر چه برخی از شاخص های منفی در رفتار و عملکرد نمایندگان نباید موجب نادیده گرفتن سایر خدمات احتمالی و تلاش ها، در کارنامه هر یک از آنان شود و قطعاً مردم هر حوزه انتخابیه به جمیع جهات و ابعاد عملکرد نماینده خود، رای خواهند داد.
از مخاطبان محترم و صاحبنظرزیارت نیوز، تقاضا داریم تا با مشارکت در این وظیفه دینی وملی، ما را برای تداوم این مبحث مهم یاری نمایند. شماره تماس شماره و پیامک۰۹۰۱۳۲۴۳۱۲۱