اختصاصی زیارت نیوز: در حالی که دقیقاً 6 ماه دیگر یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور برگزار می شود، برخی از کاندیداهای مجلس از چندی قبل فعالیت خود را به اشکال گوناگون آغاز کرده اند و همین امر موجب توجه مردم و شروع حساسیت و دقت در اقدامات کانیداهای جدید و نمایندگان فعلی مجلس شده است.

یک شهروند به گزارشگر ما می گوید: نمایندگانی که در دوره قبلی انتخابات از مردم رأی گرفته و وارد مجلس شده اند باید گزارش کار خود را ارائه کنند تا بتوانند مجدداً نظر مردم را جلب کنند.

علی رجبی می افزاید: مردم از نماینده خود دو انتظار دارند. اول اینکه در طول مدت نمایندگی خود ارتباط نزدیک با مردم داشته باشند و از این راه با مشکلات و نظرات مردم آشنا شود تا مردم حس کنند که به فردی از جنس خود و آشنا به مشکلاتشان رأی داده اند.

دوم اینکه باید فعالیت موثری در سرنوشت مردم داشته باشند و به بهبود وضعیت مردم و معیشت رآی دهندگان کمک کنند.

طرح ارائه کند، لوایح را بررسی کند و در نطق های پیش از دستور، حرف مردم را از پشت تریبون مجلس شورای اسلامی بیان نماید.

رضا حسین آبادی نیز با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نقش بسیار مهمی در سرنوشت کشور دارد، می گوید: از نمایندگان فعلی گزارش می خواهیم و اگر فعالیت آنان مرا قانع کند، به آنان رأی می دهم و در غیر این صورت به سراغ کاندیدای جدیدی می روم که برنامه داشته باشد.

وی با ذکر نام دو نماینده شهر خود می گوید: فعالیت آنها را دیده ام که به موقع برای حل مشکلات مردم در صحنه بودند و با موضع گیری درست، امانت دار رأی مردم بوده اند اما رفتارها و گفتارهایی را از بعضی نمایندگان مجلس می بینیم که در شأن مجلس و در شأن مردم نیست و تعجب می کنم که چگونه رأی آورده اند؟! و هنوز امید به رأی آوردن دارند.

مگر می شود در مجلس منفعل باشد و یا در صحن علنی بخوابد و انتظار رأی مجدد داشته باشد. مردم حرکات نمایندگان را می بینند و بر اساس آن قضاوت می کنند.

فاطمه حسینی، یک شهروند دیگر می گوید: هنوز زود است اما به هر حال مهمترین شاخصه یک نماینده مجلس، عملکرد اوست و اگر کارنامه خوبی نداشته باشد، به سراغ کاندیداهای جدید می رویم.

وی که یک شهروند مشهدی است، می افزاید: متأسفانه در بین ۵ نماینده مشهد، حتی یک خانم نداریم و برای من خیلی مهم است که یک زن را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم که نماینده جامعه زنان باشد و بتواند مشکلات خاص بانوان را هم ببیند و اقدامات خاصی برای تصویب قوانین  در جهت حمایت از بانوان انجام دهد.

این خانم میانسال می گوید: در این دوره مجلس اصلاً نامی از یک نماینده زن فعال در ارائه طرح ها و لوایح در مجلس نشنیده ام و امیدوارم خانمی پا به میدان بگذارد که صلاحیت های لازم برای دفاع از حقوق زنان و حتی نمایندگی کل مردم حوزه انتخابیه خود را داشته باشد.

حسینی با اشاره به معضلات پیش آمده برای سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری بویژه  در سال گذشته می گوید: خانم هایی که تمام سرمایه خود را برای تأمین اجاره منزل  و معیشت خود در این صندوق ها گذاشته و دست خالی مانده بودند به مراتب دچار مشکلات بیشتری از آقایان شدند اما به شرایط خاص بحرانی آنان توجه ویژه ای نشد، شاید اگر یک نماینده زن از نزدیک با آنان صحبت می کرد، می توانست پیگیری موثرتری برای این قشر سپرده گذار داشته باشد و لااقل از مراجع حمایتی کمک موقت بگیرد تا مشکل این افراد به بحران حاد تبدیل نشود.

این سلسله گزارش ها به صورت مستمر تا برگزاری انتخابات و پس از آن نیز برای همراهی با مردم شریف و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ادامه خواهد داشت.

…………………………………………………………………………….

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.