مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه با اینکه مشهد، مهد قرآن است؛ باید نقش مساجد و تشکل های قرآنی هر روز پررنگ تر شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، جعفر مروارید در نشست مشترک با جمعی از مسوولین کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی و رئیس هیئت مدیره اتحادیه ی تشکل ها و موسسات قرآن و عترت استان، بر نقش محوری مساجد و تشکل های قرآنی در فرهنگ استان تاکید نمود.

وی افزود: با توجه با اینکه مشهد، مهد قرآن است؛ باید نقش مساجد و تشکل های قرآنی هر روز پررنگ تر شود. هم چنین با توجه به ظرفیت های استان، در کنار مباحث توسعه اقتصادی باید به مقوله ی فرهنگ نیز توجه ویژه شود و این مهم با حضور مساجد و تشکل های قرآنی نمایان تر می گردد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطر نشان کرد:  مساجد و تشکل های قرآنی می توانند به توسعه، تبیین و ترویج گفتمان اقتصادی کمک کنند. محور اصلی این گفتمان، از بین بردن سوداگری و ناامیدی در استان است. به گونه ای که ایده های جوانان و ایده های اقتصاد خرد، دیده شده و در نهایت معین های اقتصادی استان بتوانند در فضایی قرآنی سرمایه گذاری نموده  و نگاه محصولات فرهنگی و قرآنی در سبد خرید مردم قرار بگیرد.

وی هم چنین بیان داشت: آمارها نشان می دهد با اینکه در تحریم اقتصادی هستیم، ثبات اقتصادی امسال، از سال گذشته بهتر بوده است. خوشبختانه مردم ما بیشتر به سمت خرید کالاهای ایرانی می روند و نگاه قرآنی نیز همین است. این که ما بتوانیم خودکفا شده و روی پای خودمان بایستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما در کنار مجاورین حضرت رضا( علیه السلام)، سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر هستیم که ۵ میلیون شامل زائران جهان اسلام می باشند. ما در صددیم تا تاثیر فعالیت های این تشکل های قرآنی و مساجد را در خرید این زائران عزیز ببینیم.

دکتر جعفر مروارید، یادآوری نمود: مساجد و تشکل های قرآنی ما، در بخش کاهش آسیب ها بسیار فعال بوده اند و این خود دستاورد بزرگی است. آن ها با برگزاری کلاس های آموزشی خوب و مناسب، همکاری با محلات وتبیین فضاهای قرآنی، تقش ارزنده ای در فرهنگ سازی و امید بخشی در میان مردم استان داشته اند.

انتهای پیام//ب