استاندار خراسان رضوی گفت: با حضور و مشارکت مردم در همه حوزه‌ها از قدرت سیاسی و امنیتی خوبی برخوردار خواهیم بود و خواهیم توانست برنامه‌های توسعه و پیشرفت کشور را دنبال کنیم.

علیرضا رزم حسینی افزود: امیدواریم نرخ مشارکت در انتخابات پیش رو در این استان زیاد باشد و مردم همانگونه که در تشییع پیکر سرباز صدیق کشور حضور داشته و نسبت به شهید سلیمانی قدرشناسی کردند در انتخابات نیز حضور فعال داشته باشند.
وی جمهوری اسلامی را نظام مردم سالار عنوان کرد و ادامه داد: انتخابات از نعمات جمهوری اسلامی است و با بیش از ۴۱ سال انتخابات در این کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم تمام مسوولان نظام از این طریق انتخاب شده‌اند.
وی گفت: رای مردم حقالناس است و باید از رای مردم حراست شود تا مردم احساس کنند انتخابات آزاد انجام می‌شود.
رزم حسینی کشور را در شرایط کنونی نیازمند حضور فعال مردم در انتخابات دانست و افزود: مجلس مرکز قدرت و قانونگذاری کشور است، بودجه در آن  تصویب می‌شود و وزرا در مجلس رای اعتماد می‌گیرند.  
وی ادامه داد: از اصحاب رسانه و خبرنگاران که فضای بسیار خوبی برای اطلاع رسانی مردم ایجاد کرده‌اند سپاسگزارم و این قشر سهم بسیار در مشارکت مردم بر عهده دارند.

وی گفت: در یک سال گذشته جلسات متعدد با احزاب و تشکل‌های سیاسی در استانداری و خانه احزاب استان برگزار شد و معاونت سیاسی نیز نشست‌های بسیار داشته است.

استاندار خراسان رضوی افزود: همه نامزدهای انتخابات با رعایت تقوای انتخاباتی، سیاسی و اخلاق، تبلیغات خود را انجام می‌دهند و رقابت‌های انتخابات در سطح خوبی است و نسبت به دوره های گذشته از سطح بالاتری برخوردار است.
وی ادامه داد: آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات در استان با همدلی همه ارکان اجرایی و نظارتی و دستگاه قضایی ایجاد شده است.