آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی گفت: در مشهد می‌توان پایگاهی دائمی برای مناظره با مخالفین و جریان‌های معاند و پاسخگویی به آن‌ها تشکیل داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار اعضای شورای برنامه‌ریزی کنگره بین‌المللی «امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان» و مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم که در دفتر این مرجع عالی‌قدر شیعه در شهر قم برگزار شد، ابراز کرد: مناظره در اسلام از راه‌های برخورد با اشخاصی بوده که مزایای اسلام را قبول ندارند، جریان خطبه فدکیه فاطمه الزهرا(س) سراسر مناظره است.

ایشان با تأکید بر اهمیت مقوله مناظره در اثبات حقانیت اسلام تصریح کردند: در تاریخ که نگاه کنیم مناظره، مسئله‌ای فقهی، تاریخی و روایی و بسیار هم غنی وقوی بوده چرا که از ابتدای تاریخ وجود داشته است.

این مرجع عالی‌قدر تشیع با بیان اینکه شایسته است در جوار بارگاه مقدس امام هشتم(ع) چنین جریانی همیشه و به‌صورت دائمی وجود داشته باشد، افزود: مشهد می‌تواند به پایگاهی دائمی برای مناظره با مخالفین و جریان‌های معاند و پاسخگویی به شبهات باشد.

ایشان با بیان اینکه این حرکت یک جهاد است، خاطرنشان کرد: مشهد همواره در طول تاریخ محل ظهور علما و عناصر شیعی بزرگی بوده است که در مناظره استاد بوده‌اند.

وی ادامه داد: اینکه آستان قدس همت کرده و این کار را انجام داده است جای تقدیر دارد و قطعاً بارگاه ثامن‌الحجج(ع) بهترین و شایسته‌ترین مکان برای این کار است.

در ابتدای این دیدار، آیت‌الله محمدهادی عبد خدایی دبیر علمی «کنگره بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان» گزارشی از فعالیت‌‎های کمیته برگزاری این کنگره ارائه کرد.

شایان‌ذکر است همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان چهارشنبه و پنج‌شنبه دهم و یازدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در مشهد ، تالار قدس کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.