شرکت هواپیمایی ترکیه (Turkish Airlines) با انتشار گزارشی در مجله اسکای لایف (sky life) که در هواپیماهای این شرکت در اختیار مسافران قرار می گیرد، جاذبه های گردشگری مشهد را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، شرکت هواپیمایی تورکیش ایر ویز که با پروازهای مسافربری به ۳۶۰ نقطه جهان عنوان نخست مقصدهای پروازی را در بین شرکتهای هواپیمایی دارد، سالانه افزون بر ۷۰ میلیون مسافر را جا به جا می کند.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مجله اسکای لایف که گستره انتشار آن جهانی است، پس از هماهنگی با مراجع ذیربط در ایران خبرنگار خود را به منظور گردآوری اطلاعات پیرامون جاذبه های گرشگری مشهد به این شهر اعزام کرد.
غلامعباس ارباب خالص افزود: این اقدام با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، سرکنسولگری جمهوری ترکیه در مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی صورت گرفت.
وی ادامه داد: خبرنگار نشریه شرکت هواپیمایی ترکیه در این سفر گزارشی جامع از جاذبه های زیارتی، فرهنگی و گردشگری مشهد تهیه و منتشر کرد که در جذب گردشگران خارجی به ویژه اتباع ترکیه به مشهد نقش موثری دارد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: بر این اساس هم اینک مجله اسکای لایف با محتوای گزارش جاذبه های گردشگری مشهد به مدت یک ماه در همه هواپیماهای شرکت تورکیش ایر ویز به یک یک مسافران ارائه می شود.
سالانه دو میلیون گردشگر خارجی وارد مشهد می شوند که اغلب از کشورهای کویت، عمان، بحرین، عراق، استرالیا، هند، لبنان، جمهوری آذربایجان، ترکیه، پاکستان، امارات و نیز آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و آسیای دور هستند. اغلب گردشگران خارجی با هدف زیارت، سیاحت و دریافت خدمات درمانی به مشهد سفر می کنند.

انتهای پیام//ب