مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شاخص ترین ویژگی نمایشگاه قرآن و عترت امسال رویکرد بین المللی آن و توجه به جامعیت قرآن بوده است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، جعفر مروارید در اختتامیه نمایشگاه قرآن و عترت مشهد افزود: چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن به مدت ۸ شب از ۲۲ اردیبهشت آغاز به کار کرد و امشب به پایان رسید و نمایشگاه جلوه‌ای از ظهور معنویت در سایه سار قرآن بود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: شاخص ترین ویژگی نمایشگاه در سال جاری رویکرد بین المللی و توجه به جامعیت قرآن بوده است.

 

مروارید گفت: اجرای کرسی‌های تلاوت توسط ۹ قاری خارجی و۱۴ قاری بین المللی داخلی از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه در سال جاری بود و به همت جامعه المصطفی کرسی‌های بین المللی از ۲۰ کشور به ترویج آداب و رسوم رمضانی و معرفت قرآنی می‌پرداختند.

 

وی بیان کرد: حضور موثر حوزه‌های علمیه و اجرای برنامه‌های نخبگانی و ترویج فرهنگ زندگی اسلامی ایرانی از دیگر برنامه‌های نمایشگاه بود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه  ۱۴ ناشر بین المللی در کنار ناشرین داخلی در نمایشگاه امسال حضور داشتند و ۱۴ نشست تخصصی نیز با موضوعات مختلف با حضور اساتید و نخبگان برگزار شد، ادامه داد: برنامه‌های سحر خوانی و چاوشی خوانی، کتابت و خوشنویسی قرآن و اجرای نمایش نامه‌های قرآنی نیز در نمایشگاه اجرایی شده است.

 

مروارید با بیان اینکه در مجموع ۱۷۰ رویداد در مدت ۸ شب برگزاری نمایشگاه اجرا شده است که مرجعیت قرآن و وحدت جهان اسلام در سایه قرآن و توجه به جوانان و نشاط معنوی خانواده‌ها در این برنامه‌ها دنبال شده است.

 

انتهای پیام// ب