مدیر طرح و برنامه حرم مطهر امام رضا(ع) گفت: یک برنامه باید به گونه‌ای طراحی شود که توان اجرا داشته باشد لذا لازم است در تدوین این برنامه چالش‌ها از نگاه زائر نیز استخراج شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،غلامرضا بافنده افزود: ۹۸ درصد مسافرانی که به مشهد سفر می‌کنند به نیت زیارت به این شهر می‌آیند، اطلاع از نوع نگاه و رویکرد مسوولان به اهداف برنامه‌های گردشگری نیز یکی از دغدغه‌های ماست و به نظر می رسد در مشهد مقدس بحث زیارت و گردشگری با یکدیگر درهم آمیخته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ پژوهش با موضوع زیارت صورت گرفته است که براساس یکی از این پژوهش‌ها بیشتر زائران حرم مطهر رضوی نسبت به امکانات اقامتی مشهد رضایت دارند اما بخش سوغات وضعیت نابسامانی دارد.

مدیر طرح و برنامه حرم مطهر امام رضا(ع) گفت: از سوی دیگر، اماکن مذهبی نیز توانسته‌اند نمره مطلوبی را در این پژوهش کسب کنند همچنین توجه و احترام به زائر، به خصوص توجه به دیدگاه زایر خارجی، امتیاز ضعیفی را دریافت کرده است و در زمینه حمل و نقل به دلیل اجرای طرح‌های ترافیکی نارضایتی وجود دارد زیرا این مهم موجب سردرگمی گردشگران می‌شود.

بافنده افزود: براساس بررسی انجام گرفته بین ۶۰ تا ۶۵ درصد از زایران ایرانی در فرآیندهای خرید حضور دارند و یک ‌سوم از هزینه‌های سفر خود را صرف این بحث می‌کنند.در طرح پژوهشی دیگری که با جامعه آماری ۶ هزار زایر انجام گرفته، نتایج حاکی از آن است که زایران معتقدند که کالای خدماتی یا سوغات را به بهایی بالاتر خریداری کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین سطح ارتباطات با زایران یکی از مشکلات موجود به شمار می‌آید که متاثر از مباحث زبانی بوده و باید به آموزش نیروهای متخصص در این حوزه توجه شود.

انتهای پیام//ب