مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد :با گذشت کمتر از یک هفته از آغاز نام نویسی برای پیاده روی اربعین تاکنون بیش از 65 هزار نفر نام خود را در سامانه سماح ثبت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، روند ثبت نام مشتاقان پیاده روی بزرگ اربعین در سامانه سماح با استقبال پرشور زائران حسینی ادامه دارد.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت، گفت: از روز اول ثبت نام زائران حسینی یعنی یکم شهریور تاکنون بیش از ۶۵ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.حجت الاسلام صحبت الله رحمانی با تاکید بر اینکه زائران برای شرکت در مراسم پرشکوه اربعین اباعبدالله الحسین(ع) باید در سامانه samah.haj.ir ثبت نام کنند،افزود: ثبت نام در این سامانه تا قبل از ایام اربعین ادامه خواهد داشت. وی تاکید کرد: هرچند صدور روادید اربعین لغو شده است اما زائران بدون گذرنامه معتبر و پرداخت حق بیمه از طریق سامانه سماح اجازه خروج از مرزها را ندارند . رحمانی درخصوص بازگشایی رسمی مرز خسروی تصریح کرد: طبق اعلام وزارت کشور و مذاکره ای که بین وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق برگزار شده است
مقرر شده مرز خسروی از جمعه ۸ شهریور باز شود. وی ادامه داد: این اقدام به منظور تسهیل سفر زائران اربعین است تا انشاالله در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) زائران از کوتاه ترین مسیر که مرز خسروی است به کربلای معلی مشرف شوند . مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت، اظهار داشت : هر زمان که به ما اعلام شود مرز خسروی باز است، آماده ایم کاروان ها را از آن مرز عبور دهیم.

انتهای پیام//ب