بازار فرهنگ و هنر با عنوان «گذر فرهنگ و هنر خراسان» در مشهد در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،نخستین گذر فرهنگ و هنر خراسان در قالب ۷۰ واحد تجاری و یک واحد نگارخانه در مجتمع تجاری آسمان مشهد افتتاح شد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در حاشیه این مراسم گفت: از طریق گذرهای فرهنگی امکان حضور هنرمندان در یک مکان ثابت وجود دارد و از این طریق جاذبه‌های هنری در استان‌ و شهرستان‌ها ایجاد می‌شود.

محمد صادق براتی با اشاره به حضور رسته های مختلف هنری و فرهنگی در گذر فرهنگ و هنر افزود: در این فضای متمرکز که رسته‌های مختلف هنری و فرهنگی به تولید و فروش اثر می‌پردازند رویداد های فرهنگی و هنری نیز برنامه ریزی شده است تا زمینه ارتباط مجاورین و زائران را با این بازار فرهنگی برقرار کند.

وی بیان کرد: تحقق شعار رونق تولید و پیگیری منویات مقام معظم رهبری، اجرایی کردن برنامه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، زمینه سازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر، حمایت از کار آفرینی و فعالیت های نوآورانه فرهنگی و هنری و تقویت هویت فرهنگی شهر مشهد از جمله مهمترین اهداف راه اندازی گذرهای فرهنگ و هنر است.

وی گفت: این گذرگاه ها مکان بسیار مناسب برای معرفی فرهنگ وهنر فاخر ایرانی به زائران غیر ایرانی خواهد بود و زمینه سازی دسترسی مستقیم زائران و مجاورین حضرت رضا(ع) به آثار فرهنگی و هنری از دیگر مزیت های گذر فرهنگ و هنر است.

انتهای پیام//ب