رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت: امیدواریم گنبد جدید نوروز ۹۸ در حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا نصب شود.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، علی مهاجری در بازدید مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از پروژه‌ ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان ضمن ارائه‌ گزارشی از چگونگی انجام کار اظهار کرد: سازه‌ فلزی گنبد جدید حرم مطهر سیدالشهدا سال ۹۴ در یک کارخانه‌ دیگری ساخته و در محل فعلی ستاد که قبلاً معراج شهدای کرمان بوده، نصب و طراحی آن آغاز شد.

وی افزود: ما می‌خواستیم گنبدی بسازیم که حرف نداشته باشد و حداقل ۵۰۰ سال دیگر هم بماند و اگر یک‌وقت کسی مانند صدام پیدا شد و خواست آسیبی به آن بزند، امکان نداشته باشد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان در خصوص زمان اتمام کار گنبد عنوان کرد: تلاش ما بر این است که نوروز سال آینده، گنبد جدید در حرم مطهر امام حسین (ع) نصب شود.

وی با اشاره به درخواست ستاد عتبات استان کرمان برای انجام یک پروژه‌ صفر تا صددرصدی در کربلا، و توفیق ساخت گنبد جدید،ابراز کرد: ما معتقدیم آنچه تاکنون در این رابطه اتفاق افتاده هدایت و عنایت حضرت سیدالشهدا بوده و ما یک پیچ را هم بدون عنایت آن بزرگوار نمی‌توانستیم جابه‌جا کنیم.

مهاجری در ادامه تصریح کرد: با توجه به جمعیت میلیونی که در ایام خاصی مانند عرفه، اربعین، عاشورا و دیگر ایام به‌سوی کربلا روان می‌شوند، باید کاری شایسته انجام می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: گنبدی با وزن ۱۲۰۰ تن روی ستون‌های خشتی و آجری قرار داشت که تنها به معجزه شبیه بود و ما در گام اول در کنار ساخت گنبد که در کرمان انجام می‌شد، باید ستون‌های اطراف ضریح مطهر را هم بازسازی، مقاوم‌سازی و لاغر می‌کردیم که به لطف خدا و عنایت اباعبدالله(ع)این کار با هزینه‌ کاملاً مردمی انجام و ۶۵ درصد از حجم ستون‌های اطراف ضریح مطهر کاسته شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان افزود: با شروع کار احساس کردیم که پا جای پای انبیاء(س) و ائمه(ع) گذاشته‌ایم و لذا با پای‌برهنه شروع کردیم و تاکنون بیش از دو هزار نفر نیرو به‌صورت تبرعی پای‌کار آمده‌اند.

وی تأکید کرد: در این کار همه‌چیز حساب‌وکتاب دارد و هیچ‌چیزی اتفاقی نیست حتی مصالحی که استفاده می‌شود از هرجایی و هرکسی پذیرفته نمی‌شود.

مهاجری در پایان خاطرنشان کرد: فرصت کمی مانده و این بساط در حال جمع شدن است و ما همچنان توفیق داریم در سامرا که خانه‌ امام زمان(عج) است کار را با تجهیز کارگاه شروع کنیم و در حرم امامین جوادین(ع) در کاظمین هم کار شروع‌شده و ادامه دارد.