معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی از تامین بخشی از نیازهای وارداتی صنایع خراسان رضوی توسط شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، علی رسولیان  پیرامون دستاوردهای نمایشگاه‌ صنعت، معدن و فلزات اظهار داشت: برای نخستین بار نیازهای واحدهای صنعتی و صنایع معدنی استان که از طریق واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای یا ماشین آلات تامین می‌شود در بخشی از نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت، معدن و فلزات در نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد به نمایش درآمد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در این نمایشگاه‌ شرکتهای دانش بنیان با محوریت پارک علم و فناوری خراسان، مراکز رشد، تولیدکنندگان حوزه صنایع نفت و گاز و تولیدکنندگان کالاهای بهداشتی حضور داشتند، گفت: در این نمایشگاه‌ها ۱۵۰ واحد تولیدی و ۶۰ شرکت دانش بنیان و فناور حضور یافتند و توانمندی‌ها و نیازهای خود را در معرض نمایش قرار دادند تا زمینه ارتباط بین صاحبان فکر و ایده، واردکنندگان مواد اولیه بخش تولید و ماشین آلات و صنعتگران فراهم شود.

رسولیان افزود: حضور واحدهای تولیدی در بخشی از این نمایشگاه به منزله به نمایش درآوردن قطعات یا مواد اولیه وارداتی بود تا شرکتهای دانش بنیان و فناور نسبت به نیازهای داخل شناخت لازم را به دست آورند.

وی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان به عنوان تسهیل‌گر ارتباط بین بخش تولید و شرکتهای دانش بنیان، زمینه انعقاد تفاهم نامه بین این دو بخش را با کمک سازمان صنعت معدن و تجارت و پارک علم و فناوری خراسان فراهم کرد تا بتوان بخشی از کالاهای وارداتی مورد نیاز بخش تولید استان را از طریق شرکت‌های دانش بنیان تولید کرد.

انتهای پیام//ب