رییس سازمان حج و زیارت گفت: هماهنگی های اجرایی لازم با کارگزاران حج و وزارت عربستان برای ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به حجاج ایرانی انجام شده است .

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، علیرضا رشیدیان افزود: هماهنگی ها و گفتگوهای  اجرایی و مفصلی با کارگزاران حج و زیارت عربستان برای برگزاری باشکوه حج تمتع شده است.

 

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه پرواز حجاج به عربستان از ۱۷ تیر آغاز می شود، گفت : همه هماهنگی های اجرایی لازم با کارگزاران حج و وزارت عربستان برای ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به حجاج ایرانی انجام شده است .

 

رشیدیان با اشاره به درخواست سهیمه مازاد اعزام حجاج ایرانی به عربستان تصریح کرد: ۱۰ هزار نفر در  فهرست انتظار قرار دارند که احتمالا وزارت حج عربستان در صورت کامل نشدن سهمیه حج سایر کشورهای اسلامی این سهمیه را به  کشورهای متقاضی همچون ایران اختصاص می دهد؛ امیدواریم عربستان با اعزام تعدادی از این افراد فهرست انتظار ما نیز موافقت  و فهرست نهایی آن را تا پایان امروز به ما اعلام کند .پیش از این اعلام شده بود که عربستان  تا ۱۵ شوال یعنی امروز، سهمیه مازاد حج امسال کشورهای متقاضی را اعلام می کند .

 

 وی ادامه داد : به دلیل دیر هنگام بودن اعلام سهمیه مازاد حج ، افرادی که به عنوان سهمیه مازاد در فهرست حجاج امسال قرار بگیرند مدینه بعد خواهند بود و آموزش های آنها به سرعت آغاز می شود .

 

 رییس سازمان حج و زیارت گفت : تاکنون ۸۱ هزار و ۴۰۰ زائر امسال در قالب ۵۷۳ کاروان حج تمتع سازماندهی شده اند و در صورتی که عربستان  سهمیه مازاد را اعلام کند این آمار افزایش خواهد یافت.

 

 رشیدیان افزود : در مجموع ، ۳۰۹ کاروان از این تعداد مدینه اول و ۲۶۴ کاروان مدینه دوم هستند.

 

وی بیان کرد : امسال هواپیمایی کشوری در شرایطی عملیات پروازی را به عهده گرفت که از نظر ناوگان در شرایط خوبی نیست اماتلاش می کنیم پروازهای با عزت و حفظ کرامت برای زائران خانه خدا محقق شود.

 

 به گفته وی تعداد حجاج خانم  امسال بیشتر از حجاج آقاست و قریب ۴۳ هزار خانم و ۳۸ هزار آقا در سفر حج شرکت کردند که با این ترکیب سنی ملاحظات امدادی و بهداشتی در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام// ب