بازیگر سینما و تلویزیون گفت: اینکه صرفا یک اثری بسازیم و در آن اسمی از مشهد، زیارت، یا امام رضا(ع) برده شود از نظر من این کار یک اثر رضوی نیست.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، پیام دهکردی در خصوص پرداختن به موضوع و اصل سیره رضوی در سینما و تئاتر کشور اظهارکرد: تئاتر با موضوع سیره امام رضا (ع) هرچقدر ساخته و پرداخته شود باز هم کم خواهد بود، زیرا موضوع زندگانی این بزرگان در باب اندیشه های الهی بوده و درسراسر زندگانی‌شان دغدغه و تلاش برای مبارزه با بی‌عدالتی و ظلم در جامعه وجود داشته است؛ مسئله ای که این روزها به شدت نیاز داریم تا به آن بپردازیم.

دهکردی که عضو هیئت داوران جشنواره تئاتر رضوی در دوره‌های پیش نیز بوده است تصریح کرد: درد امام رضا و اهل بیت (ع) بی عدالتی بوده و ما باید با اثر خود علیه بی‌عدالتی عصیان کنیم. اگر بتوانیم بی عدالتی را در یک اثر به تصویر بکشیم، آن موقع است که توانسته ایم کاری رضوی انجام بدهیم.

وی با اشاره به جشنواره امام رضا (ع) گفت: اگر این موضوع را فقط به یک جشنواره ربط بدهیم و در حد ده روز به آن بپردازیم و تا سال بعد نیز دیگر سراغش نرویم بی فایده خواهد بود، زیرا این موضوع آنقدر بزرگ و با اهمیت است که تمام سال باید به آن پرداخت شود، به طوری که در طول سال به عنوان یک رخداد جاری در همه کشور، نه فقط خراسان رضوی به آن اهمیت بدهیم.

بازیگر سینما و تلوزیون ادامه داد: من همیشه گفته‌ام ای کاش متولی فرهنگ در کشور ما فقط وزارت فرهنگ بود زیرا همه تکلیف را می‌دانستند، اما متاسفانه خود این وزارت یک قطره کوچکی است در این جریان و به همین خاطر همگرایی وجود ندارد و این نهادها به شدت درحال واگرایی هستند و در حوزه فرهنگ واگرایی به معنای خسران غیر قابل جبران است.

دهکردی در ارتباط با حضور جوانان در جشنوار فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: حضور هنرمندان جوان پر شور و شوق است اما نکته اصلی این است که بعد از اتمام برنامه این موضوع را تا سال بعد کنار می گذاریم. برای اینکه بتوانیم اشتیاق هنرمندان جوان را نسبت به موضوع و سیره رضوی فعال نگهداریم باید در تمام طول سال این برنامه ها به طور پیوسته ادامه داشته باشد تا هنرمند و همه جامعه متوجه اهمیت اصل زندگی این امام بزرگ شوند.

شایان ذکر است هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در سال جاری در رشته‌های گوناگون و به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام//ب