مدیر مدرسه مدرسه عالی خواهران جامعه المصطفی العالمیه مشهد گفت: ما در غالب نمایشگاه قرآن سعی کردیم پیام های قرآنی را که مهم ترین آن در حال حاضر وحدت مسلمانان است به دنیا برسانیم.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، نسرین هژبری یکی از رسالت های اصلی جامعه المصطفی را تبلیغ و اشاعه فرهنگ اسلامی در سراسر دنیا دانست و افزود: نمایشگاه قرآن می تواند وسیله خوبی برای رساندن این پیام به دنیا باشد و در وضعیت کنونی که تمام همت دشمنان اسلام، بد جلوه دادن سیمای اسلام است و نمایشگاه قرآنی که با همت جوانانی از ۵ قاره جهان برپا شده می تواند پاسخگوی خوبی به این شبهات باشد.

 

مدیر مدرسه  مدرسه عالی خواهران جامعه المصطفی العالمیه مشهد ادامه داد: مدرسه عالی خواهران از مقطع کارشناسی تا دکتری پذیرای طلاب از ملیت های مختلف است و با توجه به نقش تاثیر گذار زنان در تربیت نسل جوان، برنامه ریزی کلیه فعالیت ها ی مدرسه با محوریت قرآن صورت گرفته است؛ تا نسل آینده به خودی خود نسلی قرآنی باشد.

 

هژبری بیان کرد: این برنامه ها از روخوانی و روانخوانی و تجوید و صوت و لحن آغاز می شود تا ادبیات عرب و فقه و اصول که با محوریت قرآن صورت می پذیرد، به گونه ای که این محوریت در پایان نامه ها، پژوهشها، آثار و تالیفات طلاب قابل مشاهده است.

 

وی با اشاره به آثار ترجمه طلاب خواهر که بیشتر در خصوص منابع اصیل اسلامی به زبانهای مختلف است، افزود: تولیدات خوبی در زمینه پژوهشهای بنیادی و کاربردی در زمینه مباحث قرآنی  صورت گرفته است که در نمایشگاه بخشی از آن در معرض دید عموم است.

 

مدیر مدرسه  مدرسه عالی خواهران جامعه المصطفی العالمیه مشهد تصریح کرد: توجه به منویات مقام معظم رهبری نیز در برنامه ریزی های مدرسه و به ویژه نگارش پایان نامه ها، سمینارها و پژوهشهای علمی مورد توجه قرار می گیرد؛ تا ابعاد مختلف اندیشه های مقام معظم رهبری در سراسر جهان شناخته شود.

 

هژبری با بیان بخشی از فعالیتهای خواهران در نمایشگاه قرآن از جمله معرفی فعالیت های تبلیغی طلاب در کشورهای مختلف، معرفی آداب و رسوم ملیتهای مسلمان در ماه مبارک رمضان، ارائه تالیفات، ترجمه ها و پایان نامه ها، کتابت سوره کوثر به ۷ زبان خارجی و حضور بانوان مستبصر(تازه مسلمان) اشاره کرد. 

 

انتهای پیام// ب