دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: از مجموع دو هزار و 540 روستا در خراسان رضوی، با انعقاد تفاهم نامه های معین اقتصادی، دو هزار و 439 روستا (96 درصد کل روستاهای استان) تحت پوشش معین های اقتصادی قرار گرفته اند که در حال حاضر، معین ها برای اجرای طرح های توسعه ای خود به 510 روستا ورود پیداکرده اند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،علی اکبر لبافی در جمع شماری از معین‌های اقتصادی استان سخن می گفت، متذکر شد: واقعیت این است که ما به دنبال توسعه در شهرستان‌ها هستیم. طبیعتا انتظار تحقق و ثمریابی تمامی برنامه ها وجود دارد اما بر این باوریم که همگرایی ایجاد شده میان ارکان مختلف و ورود معین ها به این عرصه، می تواند تحولات خوبی را در استانمان رقم بزند.

وی نقبی به تجربه اجرای استان کرمان در اجرای این طرح زد و افزود: در قلعه گنج کرمان، به واسطه اجرای طرحی مشابه، نرخ بیکاری از ۳۶ به شش درصد کاهش یافت و بعد از سه سال هشت میلیارد تومان سرمایه از مردم جمع‌آوری گردید. حداقل سرمایه‌گذاری در قلعه گنج پنج هزار تومان و سقف آن ۲۰ هزار تومان بود اما متولیان امر در چنین شرایطی توانستند طرح توسعه‌ای انجام دهند و مردم را در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت دهند.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی بیان کرد: امروز شاهدیم که ارکان مختلفی در این استان، پای کار آمده و تلاش دارند تا مسیر گام های توسعه ای معین های اقتصادی را هموار کنند. در یک نمونه، در شورای فرهنگ عمومی استان با مصوباتی نظیر ساخت تندیس معین‌های توسعه‌گر، نام‌گذاری خیابان ها و یا میادین به نام آن ها، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و مطبوعات برای معرفی معین‌‌ها و … تلاش نمود تا از معین ها که در نقش خیران اقتصادی پا پیش گذاشته اند، تقدیر کند.

انتهای پیام//ب