مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام از وقف ۵۶۶ متر زمین با مشارکت بیش از ۳ هزار و ۸۳۳ زائر ایرانی و غیر ایرانی در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی، مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، به همت و مشارکت بیش از ۳ هزار و ۸۳۳ واقف خیراندیش از ایران و سایر کشورهای جهان اسلام که به زیارت این آستان مشرف شده‌اند، ۵۶۶ متر مربع زمین جهت توسعه این آستان مقدس وقف شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح «وقف مشارکتی» جهت آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام از اواسط تیرماه سال ۹۵ آغاز شده، تصریح کرد: ارزش زمین‌های وقف شده در طرح مشارکتی بیش از یک میلیارد و ۱۳۳میلیون تومان برآورد شده است.
حسینی افزود: در طرح «وقف مشارکتی» بقعه متبرکه که یکی از بزرگترین وقف‌های مشارکتی خراسان رضوی است، علاوه بر زائران ایرانی، زائرانی از کشورهای عراق، لبنان، پاکستان، ترکیه، بحرین، کویت و هندوستان نیز مشارکت داشته‌اند.

مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام خاطر نشان کرد: آشنایی و استقبال خوب زائران ایرانی و غیر ایرانی در این طرح، نتیجه همت و تلاش مدیران و مشاوران دفتر مشاوره وقف مستقر در این بقعه متبرکه است که اقدامات مفید و موثری جهت آشنایی و آگاهی هر چه بیشتر زائران انجام داده‌اند.

وی به اقدامات انجام شده در راستای معرفی این طرح اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم سخنرانی بین نمازهای جماعت روزانه درخصوص فضیلت و ارزش معنوی و مادی این سنت حسنه توسط مدیر دفتر مشاوره وقف، مبلغان، کارشناسان مذهبی و امام جماعت این بقعه متبرکه، تبلیغ و تشریح طرح وقف مشارکتی در برنامه‌های معرفتی و فرهنگی که جهت بهره‌مندی زائران کاروان‌های ایرانی و خارجی مشرف شده به آستان مقدس امامزادگان نیز اجرا می‌شود و حضور مبلغان مسلط به زبان عربی، تبلیغ چهره به چهره توسط مبلغین اعزامی و مستقر در بقعه متبرکه به زبان فارسی و عربی از جمله اقدامات انجام شده جهت آشنایی زائران با طرح وقف مشارکتی این بارگاه مطهر است.

حسینی به بزرگترین وقف‌های انجام شده در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: واقفان خیراندیش، محمد شهریاری از مشهد با وقف ۵۰ مترمربع زمین به ارزش یک میلیارد ریال و علی خلیل رزق لبنانی ساکن کشور سوئیس نیز با وقف ۱۰ مترمربع زمین به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون ریال، بزرگترین وقف‌های ۶ ماهه نخست سال ۹۸ را در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) ثبت کردند.

مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر (ع) ابراز کرد: طرح «وقف مشارکتی» در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه شاندیز به‌همت دفتر مشاوره وقف این آستان ملکوتی و با هدف ترویج سنت حسنه وقف، توسعه حریم بقعه متبرکه جهت رفاه حال زائران داخلی و خارجی و بهره‌مندی بیشتر آنان از برنامه‌های فرهنگی مذهبی در این آستان آغازشده و تاکنون نیز واقفان خیراندیش بسیاری از ایران و سایر کشورهای جهان اسلام در این وقف مشارکتی سهیم شدند.