یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی ایجاد واحدهای پاسخگویی در مکان‌های مختلف ازجمله حرم‌های اهل‌بیت (س ) است.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، در سال‌های اخیر به لطف رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه به بارگاه و حرم‌های اهل‌بیت و امام زادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان قطب‌های فرهنگی؛ مراکز و واحدهای پاسخگویی شرعی در حرم‌ها و بارگاه‌های اهل‌بیت(ع) و بقاع متبرکه راه‌اندازی شده است.

واحد پاسخگویی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه(س) در سال ۷۵ و در قالب یک نوبت‌کاری (قبل از اذان مغرب) فعالیت خود را آغاز کرده است.

در حال حاضر این واحد در قالب ۵ نوبت‌کاری از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب مشغول پاسخگویی به پرسش‌های شرعی، اعتقادی و تصحیح قرائت نماز زائران و مجاوران آستان بانوی کرامت است.

در بخش پاسخ به پرسش‌های شرعی واحد خواهران در حال حاضر ۱۲۰ استاد پاسخگو به‌صورت افتخاری مشغول پاسخگویی به پرسش‌های بانوان زائر و مجاور آستان مقدس بانوی کرامت هستند.در بخش پاسخگویی اعتقادی ۲۲ استاد به پرسش‌های بانوان مراجعه‌کننده پاسخ می‌دهند و در بخش تصحیح قرائت نماز ۲۱ استاد مشغول ارائه خدمات فرهنگی در این زمینه به زائران هستند.

در پاییز سال جاری در بخش پاسخگویی به پرسش‌های شرعی ۲۹ هزار نفر، در بخش پاسخگویی به پرسش‌های اعتقادی ۳۱۴ نفر و در بخش تصحیح قرائت نماز ۱۷۰۹ نفر به واحد پاسخگویی خواهران آستان مقدس مراجعه داشته‌اند که این موضوع نشان‌دهنده توسعه شاخصه‌های فرهنگی دینی پس از انقلاب اسلامی است.