مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش کما فی‌السابق آمادگی دارد تا در خصوص اسکان زائران پیاده در مدارس همکاری لازم را داشته باشد و در این خصوص پیش‌بینی ۲۰۰ مدرسه برای اسکان زائران صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، قاسم‌علی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در همایش مدیران ایستگاه‌های صلواتی که شامگاه گذشته ۱۵ مهرماه در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، ضمن تاکید بر این که امسال نیز بالغ بر ۲۰۰ مدرسه را برای زائران پیاده در سطح شهر مشهد در نظر گرفته‌ایم، بیان کرد: همچنین در مسیر رفت‌وآمد زائران پیاده، چه در مسیر جاده قوچان، چناران و گلبهار و چه در مسیر نیشابور و تربت حیدریه به مدارس و ادرات آموزش و پرورش اعلام کردیم که این آمادگی را داشته باشند تا بتوانند پذیرای زائران گرامی در مسیرها باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: علاوه بر پیش‌بینی ۲۰۰ مدرسه برای زائران پیاده در سطح شهر مشهد، چندین مدرسه نیز برای کاروان‌های سواره در نظر گرفته شده است. در عین حال این امکان وجود دارد که اگر نیازی بر این مبنا بود، این ظرفیت را افزایش دهیم.
خدابنده عنوان کرد: تعداد زیادی از کاروان‌ها اکنون مسیر خود و مدارس را مشخص کرده‌اند. ولی بخشی نیز همچنان باقی مانده است. ضمن این که سعی کردیم با توجه به مسیر ورودی عمل کنیم. به این صورت که کاروان‌هایی که از مسیر خراسان شمالی و شمال خراسان‌رضوی می‌آیند، در مسیر ورودی به قوچان باشند و کاروان‌هایی که از سمت تربت حیدریه و نیشابور می‌آیند، در سمتی از شهر قرار گیرند که ورود و خروجشان راحت‌تر صورت گیرد.
وی با بیان این که مدیران ما دغدغه این را دارند که کاروان‌ها ممکن است به مدارس آسیب بزنند، خاطرنشان کرد: در طی تابستان مدیران ما زحمت فراوانی کشیدند و با وجود مشکلات بسیار مدارس را برای دانش‌آموزان آماده کرده‌اند و لذا خواهش ما این است که حفظ و حراست از اموال بیت‌المال در مدارس تذکر داده شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: حدود ۴۲ مدرسه در سال گذشته طرح «گام‌های عاشقی» را اجرا کردند که پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران در این مدارس توسط دانش‌آموزان، همکاران و اولیا انجام شد، ضمن این که امسال نیز این تعداد ۴۲ مدرسه موجود است و تعدادی دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد، همچنین تعدادی از اولیا، سازمان‌ها و نهادها برای همکاری در طرح «گام‌های عاشقی» اعلام آمادگی کردند تا در کنار ما خدمت‌رسان زائران علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) باشند.

انتهای پیام//ب