کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغة القرآن و سربلاغته» یکی از آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که در نمایشگاه نسخ خطی قرآن در کشور هندوستان رونمایی و معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، این نمایشگاه در حاشیه سمینار مفسران قرآن هند و ایران اول تیرماه سال جاری در موزه سالار جنگ شهر حیدرآباد هند برگزار می‌شود، در این نمایشگاه قرآن‌های معروف خطی و شاخص موزه‌ها، نهادها و مراکز ایران و هند به نمایش درمی‌آید؛ یکی از این آثار کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغة القرآن و سربلاغته» است.

 

نمایش نسخی که در حوزه تفسیر نوشته شده است و محصولات نرم‌افزاری مربوط به حفظ، قرائت و اصطلاحات قرآنی از دیگر برنامه های اجرایی در این نمایشگاه است.

 

در سمینار مفسران قرآن هند و ایران محققان شاخص هند و ایران در زمینه علوم قرآنی و تفسیر مفسران قرآن در هند و ایران سخنرانی خواهند کرد و کنسولگری ایران در حیدرآباد، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد «ولایت» دهلی‌نو در برگزاری آن همکاری دارند.

 

گفتنی است؛ معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، جامعه نظامیه حیدرآباد، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، مرکز ملی دست‌نوشته‌های دهلی‌نو، بنیاد ولایت هند، کتابخانه ملی رضا رامپور، جماعت اسلامی هند در استان تلانگانا و منطقه اودیشا هند، نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در هند، روزنامه سیاست، کتابخانه باب‌العلم و موزه نظامی حیدرآباد از دیگر نهادهای همکاری‌کننده در برگزاری نمایشگاه قرآنی حیدرآباد هستند.

 

انتهای پیام// ب