تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم شاه‌چراغ(ع) گفت: گردشگری زیارت باید در شیراز در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار زیارت نیوز، آیت‌الله سیّد علی‌اصغر دستغیب در دیدار با اسفندیار احمدی‌منش سرپرست فرمانداری شهرستان شیراز اظهار کرد: گردشگری مسئله مهمی بوده و همه معتقدند که گردشگری باعث آبادانی و توسعه می‌شود، اما گردشگری در شهری که مزین به این حرم‌های مطهر است، گردشگری زیارتی است که باید در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه ابرازکرد: علاوه بر جایگاهی که فرمانداری دارد، نقش مهمی نیز می‌تواند نسبت به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاه‌چراغ(ع) ایفا کند که بنا به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) “مرکزیت و محوریت حرم احمد بن موسی (ع) در شیراز باید مورد توجه قرار گیرد لذا لازم است زمینه‌های جذب هرچه بیشتر ارادتمندان و علاقه‌مندان به ایشان فراهم شود.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: علاوه بر این، مسئله‌ی فرهنگ‌سازی مطرح است و باید توجه عامه مردم نسبت به مسائل اعتقادی، مباحث اخلاقی و مسائل اجتماعی‌شان معطوف شود.

وی با بیان اینکه گردشگری مسئله مهمی است و همه معتقدند که گردشگری باعث آبادانی و توسعه می‌شود، تصریح کردند: گردشگری در شهری که مزین به این حرم‌های مطهر است، باید در اولویت باشد و قطعاً می‌تواند روح گردشگری را سامان دهد و در مسائل اقتصادی برای شهر و استان مفید و مؤثر واقع شود.

اسفندیار احمدی‌منش، سرپرست فرمانداری شهرستان شیراز، نیز در ابتدای این دیدار به ارائه برنامه‌های فرمانداری در خصوص مسائل مرتبط با آستان مقدس پرداخت.

وی ضمن تشکر از تأکیدات حضرت آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب در خصوص استفاده از ظرفیت‌های مذهبی در خصوص گردشگری زیارتی شیراز خاطرنشان کردند: با توجه به پتانسیل بالای ایام نوروز جهت آشنایی هرچه بیشتر گردشگران با کرامات و فضایل حضرت احمد بن موسی(ع)، فرمانداری برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه را در دستور کار قرار دارد.