معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: 1500 بسته افطاری در مساجد حاشیه شهر مشهد در ایام ماه مبارک رمضان توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز، سید خلیل منبتی در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در ماه رمضان با بیان اینکه برنامه‌ها و فعالیت‌های این معاونت در ماه رمضان افزود: در سال‌های گذشته بیش از ۱۳ هزار نفر در صحن هدایت میهمان سفره‌های اکرام رضوی بودند که با توجه به تاکید تولیت آستان قدس رضوی امسال این سفره‌ها پهن نخواهد شد و بخشی از هزینه‌های آن در مناطق سیل‌زده هزینه می شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد:  طبق سال‌های گذشته در طول ماه رمضان ۱ میلیون و ۵۰۰ بسته افطاری سبک در بین صفوف نماز توزیع خواهد شد و دو میهمانسرای حرم نیز در این ایام پذیرای زائران و مجاوران در وعده افطار خواهند بود.

منبتی ادامه داد: در شب و روز میلاد کریم اهل بیت(ع) حضرت امام حسن مجتبی(ع) نیز مراسمی در صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد که تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه‌تر این مراسم همراه با پذیرایی از زائران انجام شده است.

وی با اشاره به خدمات در نظر گرفته شده در لیالی قدر گفت: در آستانه شب‌های قدر خادمان بارگاه منور رضوی برای میزبانی هر چه بهتر از زائران و مجاوران آمادگی کامل برای ارائه خدمت خواهند داشت و بیش از ۱۰ هزار پرسنل ستادی و خدمه مسئولیت نظم‌دهی و ارائه خدمت را برعهده خواهند داشت.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: در این ایام بالغ بر ۴۰۰ هزار متر مربع از صحن‌ها و حریم حرم مفروش خواهد شد و هر شب ۶۵۰ هزار جلد کتاب در بخش انواریاران به زائران خدمات مختلف ارائه خواهند کرد.

منبتی تصریح کرد: در شب‌های قدر ماه مبارك رمضان نیز همچون سال‌های گذشته آب نوشیدنی در بين زائران و مجاورين بارگاه منور رضوی كه برای شركت در مراسم این ایام به حرم مطهر رضوي مشرف شده‌اند توزيع می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ مترمربع از فضای گلدسته‌ها و صحن‌ها همزمان با شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) سیاه پوش می‌شود، گفت: تلویزیون‌های پهن پیکر نیز در تمامی صحن‌ها برنامه‌های شب‌های قدر را برای استفاده زائران پوشش خواهند داد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی افزود: محدودیت‌های ترافیکی نیز طبق معمول با هماهنگی شورای تامین استان در ایام نزدیک به لیالی قدر انجام شده که در روزهای آتی اعلام خواهد شد وبا توجه به محدودیت‌های اعمال شده در مسیرهای منتهی به حرم مطهر، ۱۰۰ دستگاه ون برای ارائه خدمت به زائرین و مجاورین در نظر گرفته شده، همچنین در زمان اوج ترافیک نیز بخش ویلچر در مسیرهای منتهی به حرم ارائه خدمت خواهند کرد.

منبتی گفت: رواق‌های «شیخ حرعاملی» و «شیخ طوسی» در طول این ایام همچون گذشته از ساعت ۱۲ تا اذان صبح برای استراحت زائران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همزمان با سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خميني(ره) و سالگرد قيام خونين پانزده خرداد و راهپیمایی روز قدس برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری این مراسم‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام//