رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی از رد صلاحیت ۴۸ نفر از داوطلبان ثبت نام کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز،حسن جعفری با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، ۲۶ آذرماه، آخرین روز تشکیل جلسه هیأت‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه با حضور نماینده هیأت نظارت به منظور جمع‌بندی و تنظیم صورت جلسه بررسی صلاحیت داوطلبان به استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات بوده است، گفت: این امر محقق شده و در مجموع از هزار و ۱۱۴ نفر داوطلب ثبت‌نام شده، صلاحیت تعداد ۴۸ نفر مورد تایید قرار نگرفته که تقریباً ۳٫۴ درصد مجموع داوطلبان انتخابات را شامل می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: برابر ماده ۴۸ قانون، لیست داوطلبان به ‌منظور بررسی سوابق و اعلام صلاحیت به وزارت اطلاعات، دادستانی کل، سازمان ثبت احوال کشور، اداره تشخیص هویت و پلیس بین‌الملل ارسال و مراجع مذکور نیز باید نتیجه را در مهلت قانونی به وزارت کشور اعلام و به فرمانداری‌ها ارسال کنند.

وی تصریح کرد: در جلسات مشترک هیأت اجرایی و هیأت نظارت مرکز حوزه های انتخابیه استان سوابق اعلامی یک هزار و ۱۱۴ نفر از داوطلبان ثبت نام شده بر اساس مدارک و اسناد معتبر مورد ارزیابی قرار گرفته که صلاحیت تعداد ۴۸ نفر از آن‌ها بر اساس ماده قانونی ۲۸، ۲۹ و ۳۰ مورد تایید قرار نگرفت.

جعفری خاطرنشان کرد: افراد رد صلاحیت شده حق دارند ظرف چهار روز از تاریخ ابلاغ به داوطلب، شکایت خود را مستدلا به هیأت نظارت استان اعلام کنند و هیأت نظارت نیز ۲۰ روز مهلت دارد تا رسیدگی و نتیجه را صورتجلسه و به فرمانداری یا بخشداری مربوطه اعلام کنند.

انتهای پیام//ب