به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: انجام خدمات عمرانی این نهاد برای مددجویان روستایی شامل انجام تعمیرات تا سقف ۳۰ میلیون ریال و مقاوم سازی مسکن روستایی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض می باشد که در صورت نیاز به تسهیلات بیشتر، سرپرستان خانوار به بانک های عامل معرفی می شوند.
حبیب الله آسوده افزود: در مجموع برای ساخت یا تکمیل واحدهای روستایی مددجویان زیرپوشش بیش از ۹۰ میلیارد ریال از منابع داخلی کمیته امداد، کمک های خیران، تسهیلات بانکها و آورده مددجویان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد از پروژه های ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی در روستاها اجرا شده است اظهار داشت: در نیمه نخست امسال۴۲ واحد روستایی نیمه تمام با هزینه حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ۷۳۲ واحد روستایی با هزینه بیش از ۹۰ میلیارد ریال ساخته و به سرپرستان خانوار واگذار شده است.
وی گفت: این نهاد در ۶ ماه نخست امسال در مجموع ۲ هزار و ۵۲ پروژه عمرانی برای مددجویان زیرپوشش در بخش های ساخت یا خرید مسکن شهری، مقاوم سازی مسکن روستایی و تعمیرات اجرا کرده است.

آسوده افزود: این پروژه ها شامل ۱۰۰۱ مورد تعمیرات، ساخت یا خرید ۱۶۲ واحد مسکن شهری، مقاوم سازی و تحویل ۷۷۴ واحد مسکن نیمه تمام روستایی و بهسازی سرویس های بهداشتی می باشد.

هم اکنون بیش از ۲۰۰ خانوار با جمعیت بیش از نیم میلیون نفر در استان خراسان رضوی زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی قرار دارند.

انتهای پیام//ب