مدیر اقامتگاه های بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: موافقت اولیه برای راه اندازی 6 اقامتگاه بوم گردی در شهرستان درگز صادر شده و 4 اقامتگاه بوم گردی دیگر نیز در مرحله آماده سازی است.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، حامد مهدوی افزود: با توجه به تلاش های صورت گرفته هم اکنون در سطح شهرستان درگز یک اقامتگاه بوم گردی در حال بهره برداری است و  برای شش متقاضی اقامتگاه بوم گردی، موافقت اولیه صادر شده است که در حال مرمت و آماده سازی می باشد که درآینده نزدیک پس از بهسازی و تجهیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیر اقامتگاه های بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین ۴ متقاضی دیگر در دشهرستان  درگز درخواست خود را ارائه کرده اند که در انتظار رای کمیته فنی اقامتگاههای بوم گردی استان است.

 

مهدوی اظهار کرد: تاکنون در سطح استان خراسان رضوی ۵۱ پروانه بهره‌برداری بوم گردی صادر شده است که امیدواریم در شهرستان درگز تا پایان سال همه این پروژه ها را آماده سازی و به بهره‌برداری برسد.

 

وی با اشاره به ظرفیت های آب و هوایی این شهرستان برای حضور گردشگران و علاقه مندان به طبیعت گردی اظهار کرد: با ایجاد این اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان نیز رونق گرفته و می تواند به عنوان قطب بوم گردی استان مطرح شود.

 

 

انتهای پیام// ب