معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: 50 زائر معلول، سالمند و ناتوان روستای قلعه جوق شهرستان مه ولایت استان خراسان رضوی در قالب طرح «یا معین الضعفاء(ع)» به بارگاه منور رضوی مشرف شدند.

به گزارش خبرگزاری زیارت نیوز، سید خلیل منبتی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سالمندان و افراد ناتوان این روستا که بنا به دلایلی توانایی تشرف به حرم مطهر رضوی را نداشتند با همکاری رابطان در محل، شناسایی و معرفی شدند و صبح امروز توفیق تشرف به حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای این عزیزان فراهم شد.

 

وی افزود: این زائران پس از زیارت و اقامه فریضه نماز ظهر با کمک خدمتیاران ابتدا به پنجره فولاد صحن انقلاب و سپس برای استراحت به محل موقوفه آصف منتقل شدند.

 

منبتی با بیان اینکه از طریق این طرح تاکنون هزاران نفر از عاشقان و دلسوختگان به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف و بر خوان پر برکت این امام رئوف(ع) میهمان شده‌اند، گفت: این سالمندان در این تشرف علاوه بر بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این آستان کبریایی، میهمان خوان با برکت میهمانسرای حضرت رضا(ع) خواهند شد و سپس به محل سکونت خود بازگرداننده می‌شوند.

 

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ادامه داد: در هفته جاری ۳۵۰ سالمند از طریق طرح یا معین الضعفاء(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و متولی اجرای این طرح اداره امداد و تسهیلات معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی است.

 

منبتی بیان کرد: خدام بارگاه منور رضوی با کمک و همکاری ارگان‌های امدادرسان، افرادی را که به سبب مشکلات مالی تاکنون توفیق تشرف به بارگاه منور امام علی بن موسی الرضا(ع) را نداشته‌اند یا قادر به تشرف نیستند، شناسایی و زمینه سفر آن‌ها را فراهم می‌آورند.

 

انتهای پیام// ب