رئیس سازمان مرکزی انجمن خیرین قرآن خراسان شمالی از فعالیت 94 خیر قرآنی در این استان خبر داد.

غلامحسین شاکری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری زیارت نیوز با اشاره به اینکه ۱۱۵ خانه قرآنی در روستاها، ۴۱ خانه قرآنی در شهرستان و ۳۷ موسسه قرآنی در سطح استان فعالیت دارند، افزود:هدف از تشکیل انجمن خیرین قرآنی قانونمند کردن، سازماندهی، تقویت و توسعه فعالیت های خیرین قرآنی و اشخاص خیر حقیقی و حقوقی مرتبط با امور قرآنی است.

 

وی ادامه داد: قرآن راهگشای زندگی مردم است و نیاز است که مسولین امر نگاه ویژه ای به قرآن داشته باشند چرا که پیام الهی و کلید بهشت است و لذا باید قرآن در متن و بطن جامعه و زندگی ما نفوذ کند.

 

رئیس سازمان مرکزی انجمن خیرین قرآن خراسان شمالی با اشاره به ضرورت مشارکت خیرین در فعالیت های قرآنی بیان کرد: با توجه به اینکه مردم در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی همواره نقش پر رنگی دارند لازم است این نقش در حوزه قرآنی و برنامه های قرآنی نیز وجود داشته باشد.

 

شاکری گفت: انجمن خیرین قرآنی با بهره گیری از کمک خیرین در زمینه توسعه در برنامه های قرآنی، در زمینه های مختلف می تواند فعالیت های چشمگیری را در سطح این استان داشته باشد و امروزه اگر فعالیت های قرآنی صرفا با بودجه دولت پیش رود با این کمبود اعتبارات نمی توان به مراحل مدنظر رسید و کمک مردم و خیرین باید در راس برنامه ها قرار گیرد.

 

وی در ادامه با توجه به فعالیت های قرآنی که نیاز به ورود و مساعدت خیرین دارد به مواردی همچون چاپ و توزیع قرآن کریم، حمایت از برگزاری کلاس های حفظ، توسعه جلسات قرآن خانگی، طرح تربیت معلم قرآن کریم، برگزاری کارگاه های سبک و مهارت زندگی قرآنی، تاسیس مراکز مشاوره قرآنی دینی، حمایت از تشکل های فرهنگی قرآنی در مناطق محروم، تقویت تشکل های قرآنی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، شناسایی و پرورش استعداد ها و گسترش کلاس های تفسیر قرآن در مراکز و موسسات فرهنگی قرآن و عترت اشاره کرد.

 

رئیس سازمان مرکزی انجمن خیرین قرآن خراسان شمالی در خصوص ارزش سخاوتمندی و کار برای رضای خدا گفت: پیامبر (ص) فرمودند دو چیزی که امت من را حفظ می کند قرآن و اهل بیت (ع) است ما باید در حفظ  این دو عنصر که نگه دارنده  و ریشه معنویت ما است بکوشیم.

 

شاکری با تاکید بر اینکه در کار خیر باید عجله کرد، افزود: اگر کسی برای یک کار قرآنی، یا یک حرکتی برای مسجد اولین قدم را بردارد نسبت به  آخرین نفری که کمک می کند ثواب و فضیلتش بالاتر و اجرش هم بیشتر است.

 

وی  با اشاره به اینکه در این استان ۸۰۰ روستا وجود دارد که امیدواریم بتوانیم فعالیت های قرآنی را هر چه بیشتردر این روستاها توسعه دهیم، گفت: دهیاران و شورای روستاها به عنوان بازوان ما هستند  و امیدواریم فرهنگ قرآنی در استان راهر چه بیشتر تقویت و توسعه دهیم.

 

انتهای پیام// ت